Biegali o mistrzostwo Skarżyska w biegach przełajowyh

Sport

W ubiegły  piątek na terenie byłego stadionu Ruchu przy ul.Piłsudskiego odbyły się Mistrzostwa Skarżyska w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Skarżysko – Kamienna.

Blisko 300 osób rywalizowało w biegach przełajowych o mistrzostwo  Skarżyska szkół podstawowych i gimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych (rocznik 2006 i młodsi) w kategorii  dziewcząt tytuł mistrzowski zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr  8, na trzecim miejscu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Wśród chłopców również najlepsza okazała się „Siódemka”, na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 13, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych (rocznik 2003-2005), wśród dziewcząt zwyciężyły reprezentantki Zespołu Szkól Publicznych nr 1, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, trzecia miejsca zajęła  Szkoła Podstawowa nr 7.

W rywalizacji chłopców mistrzem Skarżyska została reprezentacja Gimnazjum nr 2, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Publicznych nr 1, trzecie Szkoła Podstawowa nr 7.

Składy zwycięskich drużyn: Szkoła Podstawowa nr 7 (dziewczęta) : Oliwa Mendelowska, Klaudia Wabik, Oliwia Gawron, Oliwa Gola, Natalia Bodo, Weronika Osóbka, Maja Piotrowicz, Natalia Janiszewska, Nikola Bębas, Olga Dziewit, Daria Nyga. Opiekun: Krystyna Warwas, Rafał Sokołowski.

Szkoła Podstawowa nr 7 (chłopcy): Kacper Drzazga, Wiktor Grzebała, Kacper Kępa, Piotr Rzeszut, Dominik Dziewit, Kacper Gawron, Olaf Czyżewski, Adrian Bernat, Piotr Gula, Igor Krzepkowski.

Gimnazjum nr 2: Jakub Głowaczewski, Kamil Bednarczyk, Michał Grzegorski, Aleksander Mosiołek, Bartosz Suligowski, Mikołaj Tarka, Bartosz Winiarski, Mateusz Miernik, Kacper Janusz, Wiktor Orynek, Bartosz Kalbarczyk, Jakub Korpanty. Opiekun: Danuta Juszczyk.

Zespół Szkól Publicznych nr 1: Karolina Kopeć, Jula Adamczyk, Anita Gralec, Kinga Wiśniewska, Julia Boczek, Zuzanna Ziomek, Olga Pożoga, Zuzanna Dziewięcka, Amelia Suwara, Elwira Figarska, Katarzyna Brzózka. Opiekun: Ewa Błaszczyk, Tomasz Pukowski.