W nocy spłonęły trza auta – podpalenie ?

flash Gorące tematy Skarżysko

W czwartek, 22 marca, na jednej z posesji w Skarżysku-Kamiennej miał miejsce pożar trzech samochodów osobowych. Wszystko wskazuje na to, że było to podpalenie.

 

– Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane nasze jednostki, w akcji brało udział 10 strażaków. Okazało się, że płoną trzy oddalone od siebie samochody: Nissan Pickup, Suzuki Grand Vitara i Honda Civic – mówi Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskiej Straży Pożarnej.

–  Nasze działania sprowadzały się do ugaszenia tych pojazdów, podaliśmy trzy strumienie piany ciężkiej na te samochody. Dodatkowo sprawdziliśmy jeszcze wszystko kamerą termowizyjna, dodatkowych oznak zarzewi ognie nie stwierdzono. Jeżeli chodzi o przypuszczalną przyczynę tego zdarzenia to było prawdopodobnie podpalenie – podkreśla Michał Ślusarczyk.

– Około godziny 3.30 dostaliśmy informację o palących się trzech samochodach osobowych, na terenie jednej z posesji w Skarżysku. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani strażacy, udali się również policjanci. W wyniku pożaru doszczętnemu spaleniu uległy trzy auta – powiedział Oficer Prasowy Komendy Powiatowej w Skarżysku – asp. Damian Szwagierek.

– Właściciel pojazdów wstępnie oszacował straty na kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Na miejscu pracowali policjanci, był również obecny biegły z zakresu pożarnictwa. Ustalamy co było przyczyną tego pożaru. Nie wykluczamy, że mogło to być podpalenie. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został ranny. Informację o tym zdarzeniu przekazał jeden z domowników, który zauważył palące się samochody i powiadomił WCPR – informuje rzecznik skarżyskiej policji.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.