Razem do Sejmiku

Partia Razem wystawiła kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego Województwa Świętokrzyskiego.

Kandydatów przedstawił Adrian Zandberg z Warszawy.

– Partia Razem jest przekonana, że samorządy powinny w większym stopniu brać odpowiedzialność za jakość pracy w regionie. Niestety, w wielu samorządach królują śmieciówki, zatrudniają na czarno. Samorząd jest wielkim pracodawcą ma wpływ na rynek pracy, płace. To będzie dla nas priorytet w zbliżających się wyborach. Zero śmieciówek w samorządach i zasada równej płacy. Firmy, który wykonują zadania dla samorządów muszą otrzymywać takie wynagrodzenie, by godnie żyć. Samorząd nie może wyzyskiwać pracowników – mówił A. Zandberg.

Liderem listy nr 2 KW Partii Razem jest Łukasz Kosmala ze Starachowic (powiat starachowicki, skarżyski, konecki) to wieloletni działacz związku zawodowego pracowników samorządowych, żonaty, ojciec dwójki dzieci, wykształcenie wyższe, pracownik Urzędu Miejskiego w Starachowicach, radny Rady Krajowej Partii Razem.

Na drugim miejscu listy nr 2 znalazła się Marta Dulęba z Łącznej, mgr położnictwa, pracownik starachowickiego szpitala, doktoryzuje się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, ukończyła Zarządzanie zasobami ludzkimi.

– Chce być radną, bo wierzę, że Sejmiki mogą być jeszcze bliżej ludzi. Wierzę, że wspieranie osób, które tak dużo pracują powinno być priorytetem państwa. Potrzebujemy żłobków,  oddziałów szpitalnych, sprawiedliwego wynagradzania osób, które chcą pracować. Chcemy przecież, żeby nasi bliscy nie musieli wyjeżdżać z kraju, chcemy żeby widzieli sens pozostania tutaj, żeby Polska była wygodnym domem dla wszystkich.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach, wspólnie ze świętokrzyskimi stróżami prawa wyjaśnia okoliczności śmierci mieszkańca gminy Bodzentyn. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych, jego zwłoki wyłowiono...
Dziś Święty Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci i wręcza im prezenty. W natłoku jego obowiązków, co stało się już tradycją z pomocą przychodzą mu kieleccy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze