Brak chodnika, wąska droga

– Od dłuższego czasu obserwuję ruch kołowy i pieszy w godzinach porannych od godz. 8 i w godzinach szczytu, miedzy 14 a 16 w ulicy łączącej Sikorskiego i Prusa, obsługującą MOPS i Przedszkole Miejskie nr 4 – podkreśla Grzegorz Łapaj. – Chodnik przy tej niespełna 160 metrowej ulicy jest ułożony tylko wzdłuż ogrodzenia przedszkola, a na odcinku wzdłuż działek, gdzie stoją budynki MOPS i banku już go nie ma, co zmusza pieszych do poruszania się po jezdni lub po trawniku – dodał.

Jak podkreślił radny ulica ma szerokość niewiele większą niż szerokość samochodu osobowego.

– Ułożenie chodnika na tych 160 metrach znacznie usprawniłoby komunikację i przede wszystkim podniosłoby bezpieczeństwo, które jest tu szczególnie istotne, bo droga ta jest dojściem do przedszkola – dodał.

W tym miejscu potrzebne jest także wybudowanie miejsc parkingowych na kilka stanowisk.

– Można wygospodarować na to ok. 45 metrów miejskiego placu o szerokości 3 metrów, który leży na działce między blokami Sikorskiego 21 a Prusa 14 – zauważa radny Łapaj. – Parking pozwoliłby rodzicom przystanąć na czas zaprowadzania i dobierania dzieci z przedszkola. Wszyscy parkują samochody na poboczu, trawniku i wjazdach do przedszkola i MOPS. Całe otoczenie jest już mocno nierówne, na trawie tworzą się kałuże – dodaje.

Zdaniem radnego sytuację rozwiązałoby 5 miejsc postojowych równoległych do drogi.

– Tu jest duża rotacyjność, samochody stoją po kilka minut. Dla mieszkańców bloków też przyniesie to korzyść. Trawniki nie będą rozjeżdżane. Myślę, że nakładem niewielu kosztów można poprawić to otoczenie – dodaje radny.

Prezydent obiecał, że pochylą się nad tą sprawą.

– Wypracujemy wspólnie jakieś rozwiązanie tego problemu – powiedział.

 

Poprzedni artykułPrzegląd wydania nr. 15
Następny artykułMatka z promilami

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze