Dzień Dawcy Szpiku

Skarżysko

Diagnoza, która została postawiona 14 października – ostra białaczka szpikowa – zmieniła całe życie Agnieszki. Od tego momentu przebywa w szpitalu. Agnieszka, aby żyć potrzebuje przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego. Rodzina i przyjaciele nie potrafią czekać bezczynnie. Postanowili zorganizować akcję rejestracji.

– Proszę zarejestrujcie się, jako potencjalni Dawcy szpiku. Dzięki Wam wiele osób otrzyma szanse na życie. Jedną z tych osób jestem także ja – apeluje Agnieszka.

Niestety, pomimo zarejestrowanych w polskim rejestrze Poltransplantu ponad 1.100.000 potencjalnych Dawców, i ponad 29 milionów w bazach na całym świecie – nie ma aktualnie Dawcy, który byłby zgodny genetycznie z Agnieszką.

11 grudnia, w dniu urodzin Agnieszki, akcja rejestracji potencjalnych dawców odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Wielkiej Wsi, w godz. 11 – 17.

– Każda osoba, która przyjdzie i zarejestruje się, jako potencjalny dawca, to będzie prezent dla naszej Agnieszki. Chcielibyśmy za rok, w tym samym czasie spotkać się w tym samym gronie i móc powiedzieć: dziękujemy Wam za pomoc – mówi siostra pacjentki, Pani Beata.

17 grudnia, w godz. 11 – 19 akcję zaplanowano w CH Hermes w Skarżysku-Kamiennej. Tego samego dnia, w tych samych godzinach, akcja odbędzie się w Galerii Galardia w Starachowicach, a 18 grudnia w godz. 10 – 16 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.