Na asfalt muszą poczekać

Skarżysko

Będzie wreszcie droga, tak dało się słyszeć od zadowolonych mieszkańców ul. Jodłowej w Skarżysku-Kamiennej. Wszystko po tym jak na drodze pojawił się sprzęt ciężki, powbijano baliki i zaczęto wyrównywać podłoże. Okazuje się jednak, że na zbyt wiele mieszkańcy nie mają się co nastawiać.

– Nie mamy w planach budowy ulicy Jodłowej. Jest to tylko remont bieżący. Droga zostanie uzupełniona tłuczniem, nic więcej – wyjaśnia Izabela Szwagierek, rzecznik Urzędu Miasta.

Mieszkańcy od lat narzekają przede wszystkim na fatalny stan nawierzchni, która jest żwirowa. Gdy pada deszcz woda zalewa ludziom podwórka. Na ulicy robią się niebezpieczne doły i koleiny. Brak jest odpowiedniej melioracji. Woda płynąca z lasu zalewa piwnice domów, podwórka. Nie lepiej jest w czasie suszy. Wystarczy, że przejedzie samochód i to zaledwie z prędkością niecałych 20 km/h, a w powietrze unosi się tuman kurzu.

Jak już pisaliśmy na łamach TYGODNIKA w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2015-2028 nie jest ujęte zadanie pn. Przebudowa ul. Jodłowej w Skarżysku-Kamiennej. W chwili obecnej nie jest możliwe wykonanie przez Gminę Skarżysko-Kamienna zadania inwestycyjnego polegającego na zmianie nawierzchni jezdni tej ulicy na asfaltową czy też z kostki brukowej betonowej. Kwestia ewentualnej budowy ul. Jodłowej uzależniona będzie od zmiany w WPF uchwalanej przez Radnych Rady Miasta, a przede wszystkim od kondycji finansowej Gminy Skarżysko-Kamienna.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.