Kolejne zmiany na dyrektorskich stołkach

Szpital i Muzeum Orła Białego – to tu pojawiły się zmiany. Do czasu rozstrzygnięcia konkursów wybrano pełniących obowiązki.

Szpital powiatowy

Przypomnijmy, iż decyzją rozwiązania umowy z Andrzejem Jarzębowskim, byłym już dyrektorem szpitala, był fakt, iż Zarząd Powiatu stracił do niego zaufanie. Swoją decyzję tłumaczył tym, iż dyrektor nie poprawił sytuacji finansowej szpitala, a przede wszystkim chodziło o to, że szpital pożyczył 1 mln zł w grudniu ubiegłego roku, bez konsultowania się z zarządem powiatu. Do tego doszła jeszcze anonimowa ankieta z pracownikami ZOZ-u, po której dyrektor źle wypadł, a pracownicy podkreślali, że atmosfera w pracy jest zła. Zarząd przygotował więc wniosek do społecznej rady o odwołanie dyrektora szpitala, a rada pozytywnie go zaopiniowała. W ubiegłym tygodniu Zarząd Powiatu zdecydował o powierzeniu pełnienia obowiązków dyrektora Szpitala Powiatowego Januaremu Lewandowskiemu, dotychczasowemu p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych. Będzie on pełnił obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu. Zgodnie z planem ma się on rozstrzygnąć w kwietniu.

Muzeum Orła Białego

Nowego po dyrektora ma także Muzeum Orła Białego. W poniedziałek prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Muzeum Arturowi Buńko, historyk, który już kiedyś kierował placówką. Ze swojej funkcji został odwołany we wrześniu 2013 roku. Zastąpił dotychczasowego p.o. dyrektora muzeum Tadeusza Sikorę. Odwołanie Tadeusza Sikory to kolejna decyzja personalna prezydenta Konrada Kroniga. 2 marca wypowiedzenie z pracy dostał także związany z Prawem i Sprawiedliwością, dyrektor MCK Krzysztof Szczygieł.

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum. Do tego czasu pokieruje nią kustosz Buńko.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze