Przypominamy, co zrobić z gruzem po remoncie i starymi meblami

CO ZROBIĆ ZE STARĄ SOFĄ, CZY TELEWIZOREM? WIELKOGABARYTÓW I ELEKTROŚMIECI NIE WYRZUCAMY ZE „ZWYKŁYMI” ŚMIECIAMI

Odpady wielkogabarytowe to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na pozostałe śmieci; są to na przykład: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, meterace, pierzyny, elementy wyposażenia wnętrz, rowery, zabawki dużych rozmiarów, opony. Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe. Tego typu odpady można oddawać bez limitu do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ul. Mościckiego 43 i jest czynny przez sześć dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30, zaś w soboty w godz. 8.00 – 12.00).

Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny: popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie, np. zepsute komputery, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki, a także zużyte świetlówki.

ODBIÓR WIELKOGABARYTÓW Z OSIEDLI WIELORODZINNYCH – RAZ W MIESIĄCU

Ten rodzaj odpadów należy wystawiać do odbioru zgodnie z obowiązującymi harmonogramami. Wielogarabyty i elektrośmieci w zabudowie jednorodzinnej odbierane są raz na kwartał, w zabudowie wielorodzinnej – raz w miesiącu (w ostatni wtorek każdego miesiąca).

Zachęcamy do zapoznania się z konkretnymi datami odbioru wielkogabarytów i elektorśmieci na Państwa osiedlach – harmonogramy były dostarczane do każdego mieszkańca, można je znaleźć również na stronie Urzędu Miasta

www.skarzysko.pl

w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI.

Apelujemy do mieszkańcom skarżyskich bloków, by wielkogabaryty i elektrośmieci wystawiać przy altanach śmietnikowych zgodnie z harmonogramem ich odbioru – w przeciwnej sytuacji stare meble, czy telewizory przez wiele dni zaśmiecają altany śmietnikowe, niszcząc estetykę całej okolicy.

NIE CHCESZ CZEKAĆ? ODDAJ WIELKOGABARYTY DO PSZOK

Odpady wielkogabarytowe można również BEZPŁATNIE i bez limitu oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

REMONT W MIESZKANIU? CO ZROBIĆ Z GRUZEM?

REMONTUJESZ – ZAMÓW POJEMNIK

Pojemnik na odpady poremontowe można BEZPŁATNIE zamówić u operatora odbierającego odpady na terenie gminy (MS EKO, telefon 41 25 34 127). W przypadku gospodarstwa domowego można bezpłatnie oddać maksymalnie 500 litrów. W przypadku budynków wielorodzinnych limit oblicza się łącznie dla całego budynku, jako iloczyn ilości mieszkań (maksymalnie 500 litrów na każde gospodarstwo domowe).

REMONT PROWADZI FIRMA?

Przypominamy także, że w przypadku prowadzenia prac przez firmę budowlaną, zagospodarowanie odpadów poremontowych jest obowiązkiem tej firmy.

ODPADY POREMONTOWE BEZ LIMITU DO PSZOK

Gruz można również BEZ LIMITU oraz BEZPŁATNIE oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Foto ALTANY

Odpady wielkogabarytowe i elektrośmieci należy wystawiać do odbioru przy altanach śmietnikowych zgodnie z harmonogramem ich wywozu, by przez wiele dni nie zaśmiecały okolicy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Pirackie zapędy, wybiją im z głowy. Powstaje grupa „Speed”

Speed, co po angielsku oznacza prędkość – taką nazwę nosić będzie złożona z doświadczonych funkcjonariuszy drogówki, policyjna grupa, która na terenie naszego regionu zajmować...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W sobotę, 3 sierpnia o godz. 15.00 odbędą się uroczyste obchody 70. rocznicy powstania OSP w Lipowym Polu Plebańskim. Zapraszamy!

Konkurs fotograficzny

W związku z jubileuszem 25 lat Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje Konkurs fotograficzny „Unowocześniamy obszary wiejskie – 25 lat ARiMR". Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do wszystkich osób pełnoletnich. Celem konkursu jest przedstawienie piękna polskiej wsi i...
Po urodzeniu żywego chłopca, kobiety wspólnie umieściły dziecko w wiadrze z nieczystościami, a następnie w worku foliowym, co doprowadziło do śmierci noworodka – najprawdopodobniej właśnie tak wyglądał scenariusz dramatu, jaki rozegrał się kilka miesięcy temu w jednej z miejscowości...
Świętokrzyscy podatnicy od wielu lat wspierają nie tylko fundacje działające na rzecz dzieci, seniorów czy osób niepełnosprawnych, ale również na rzecz zwierząt. Dlatego według wstępnych danych wynika, że liczba podatników, przekazujących swój 1% podatku wzrosła o 15.5 tysiąca. Padła też...
Speed, co po angielsku oznacza prędkość – taką nazwę nosić będzie złożona z doświadczonych funkcjonariuszy drogówki, policyjna grupa, która na terenie naszego regionu zajmować się będzie ściganiem piratów drogowych. Już jutro (18 lipca) na terenie placu alarmowego Oddziału Prewencji...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze