Pielgrzymka strażaków do Matki Bożej Ostrobramskiej

Skarżysko

W niedzielę, 9 września, w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej odbyła się pielgrzymka strażaków z powiatu skarżyskiego i powiatów ościennych.

 

O godz. 12.30 została odprawiona uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin której przewodniczył ks. prałat Jerzy Karbownik,kapelan powiatowy strażaków oraz ks. Artur Fura, kapelan strażaków gm. Pawłów.

Uroczystości poprzedziła wspólna modlitwa oraz odczytanie przez komendanta powiatowego PSP w Skarżysku Kamiennej st. bryg. Marcina Machowskiego zawierzenia strażaków Matce Boskiej Ostrobramskiej.

W mszy świętej licznie uczestniczyli strażacy zawodowi oraz druhowie ochotnicy na czele z prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP, wicewojewodą Andrzejem Bętkowskim oraz  wiceprezes powiatowego związku OSP Jerzym Żmijewskim. Uroczystość uświetniła swoim występem orkiestra dęta „Bazylikon”.

Po Mszy Św. Kapelan strażaków ksiądz prałat poświęcił samochody pożarnicze i zaprosił wszystkich wiernych na tradycyjną strażacką grochówkę.

Wrześniowa pielgrzymka strażaków do Sanktuarium w Skarżysku Kamiennej weszła już na trwałe do kalendarza i historii uroczystości odbywających się w Sanktuarium. To dla wszystkich strażaków wielkie wyróżnienie o czym świadczy lista przybyłych gości i liczba sztandarów, które stanowią symbol wierności i oddaniu Bogu.

Opr. Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.