Niecodzienny gość u strażaków

Gorące tematy Skarżysko

W czwartek, 1 marca 2018 r. ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna, w godzinach popołudniowych prowadzili dość nietypowe działania. Jeden z pracowników zakładu sąsiadującego ze strażnicą skarżyskich strażaków powiadomił dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej, że w okolicy portierni zakładu przebywa samiec sarny (kozioł).

 Zwierzę było mocno zagubione i zdezorientowane w nietypowym jak dla niego środowisku. W jaki sposób znalazło się ono w aglomeracji miejskiej trudno jednoznacznie stwierdzić. Nie było ono jednak ranne i nie wyglądało na chore.

Ratownikom, którzy przybyli we wskazane miejsce przez zgłaszającego udało się młodego kozła skierować na plac wewnętrzny Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej. Zwierzę jak gdyby przeczuwając nadchodzącą pomoc spokojnie usadowiło się pod bramami garażowymi na placu komendy czekając na dalszy przebieg wydarzeń.

Po konsultacji z powiatowym weterynarzem postanowiono, że zostanie ono wypuszczone do pobliskiego lasu, ponieważ jest w dobrej kondycji.  W tym celu powiadomiono jedno z kół myśliwskich działających na terenie powiatu, którego członkowie zadeklarowali, że przybędą własnym transportem do komendy skąd odbiorą zwierzę i wypuszczą w lesie.

Po przybyciu przedstawiciela koła łowieckiego ratownicy przy użyciu siatki na zwierzęta schwytali młodego samca sarny i przekazali przedstawicielowi koła łowieckiego.

PSP Skarżysko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.