Art. promocyjny: Wszystkie drogi prowadzą do Paryża – najlepsze sposoby poruszania się po mieście zakochanych!

Rozmaitości

Udało się! Dotarliśmy! Znaleźliśmy się w jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Część z nas pieczołowicie przygotowuje się do takiej wyprawy i sprawdza ceny hoteli, hosteli, restauracji czy atrakcji, jakie oferuje nam miasto, któremu przyjdzie nas gościć. Najistotniejszą kwestią jest jednak sposób poruszania się w nieznanym nam mieście. Dla tych z Was, którzy nie chcą tracić cennego czasu na wertowanie setek stron w poszukiwaniu najlepszych środków komunikacji, przygotowaliśmy krótką listę najlepszych sposobów przemieszczania się po Paryżu.

Transport na ziemi – zwiedzanie przed zwiedzaniem!

Poruszanie się po tym pięknym mieście różnego rodzaju pojazdami naziemnymi to jedno z najpopularniejszych wyjść. Możemy dzięki temu podziwiać uroki Paryża przez szybę pojazdu, i cieszyć się nimi jeszcze przed dotarciem na miejsce. Od razu jednak odradzamy podróżowanie samochodem na własną rękę. Bardzo szybko okaże się, że znaleźliśmy się w kilometrowym korku, albo uliczce, która właśnie przechodzi remont, i naszą główną atrakcją stanie się podziwianie tych samych świateł drogowych przez następną godzinę. Dobrym pomysłem mogą wydawać się także taksówki, ale koszty takiej wycieczki są zazwyczaj bardzo wysokie w każdej dużej stolicy Europy. Jeśli nie przeszkadza nam obecność wielu osób w jednym pojeździe w trakcie wakacyjnego wypadu, naturalnym wyborem wydaje się komunikacja miejska. Paryż podzielony jest na specjalne strefy biletowe. Najbardziej popularna dla zwiedzających strefa 1 obejmuje praktycznie wszystkie najważniejsze miejsca do zobaczenia w tym mieście, co sprawia, że na cały przejazd kupujemy tylko jeden bilet. Bardzo dobrym pomysłem jest również wcześniejsze zamówienie przejazdu po mieście w firmie transportowej, która przywiezie nas z lotniska do samego miasta. Nie wszyscy przewoźnicy oferują takie usługi, ale na przykład Transferparis to jedna z najpopularniejszych firm, która pomoże nam dojechać z lotniska i zobaczyć wszystko co warte jest zobaczenia w Paryżu.

Transport pod ziemią – gęsta sieć komunikacyjna

Metro jest najpopularniejszą formą poruszania się w Paryżu na duże odległości. Jest to bardzo rozbudowana, niezwykle gęsta sieć, z której chętnie korzystają mieszkańcy miasta, aby uniknąć korków i w miarę komfortowo dostać się do miejsca pracy lub wrócić z pracy do domu. Dodatkowo, funkcjonuje tutaj podmiejska kolejka RER, która porusza się nieco szybciej niż metro ze względu na bardziej oddalone od siebie przystanki.

Jak wrócimy do domu?

To kwestia, która często umyka turystom. Po zakończonym zwiedzaniu trzeba dostać się jakoś na jedno z lotnisk i bezpiecznie wrócić do domu. Przykładowo, jak dojechać z Paryża na lotnisko Beauvais? Najczęstszym i najbardziej trafionym wyborem jest wspomniany już Transferparis, który ma opinie najpewniejszego i najbezpieczniejszego polskiego przewoźnika w stolicy Francji, świadczącego usługi dowozu z i do kilku lotnisk w okolicy miasta zakochanych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.