Śpiewają dla Nas już 5 lat

Kultura Rozmaitości Skarżysko

Główną reżyserką i scenariuszką programów jest Anna Trzórzewska. dla której scena to drugie życie. Podczas występów daje z siebie więcej niż wszystko, za to jest uwielbiana przez publiczność. Prowadzi również grupę w Szydłowcu – „Fantazja”. Kiedy znajduje czas na próby i koncerty?

– Sama nie wiem jak jak to robię, jedno jest pewne scena to moje drugie życie, jak wchodzę na scenę, czasami nie wiem co się ze mną dzieję, jestem tak jakby w transie, nie wiem czy publiczność to zauważa, ale nieraz z sali  słyszę Anka dawaj czadu, to mobilizuje do pracy – mówi Anna Tchórzewska.

Cała grupa docenia jej poświęcenie i pomysły, a nade wszystko fakt, iż z pokorą przyjmuje wszystkie uwagi reszty grupy. Grupa może poszczycić się zdolnościami aktorskimi, świetnie też śpiewa i to na przeróżne okazje. Występuje z okazji Dnia Matki, Dnia Kobiet, ma programy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Fama się niesie o Perłach z Lamusa

Te pięć lat minęły jak jeden dzień, bardzo szybko, w ciągu tego czasu daliśmy 125 koncertów, w ostatnich dwóch latach, w 2016 wystąpiliśmy 35 razy, a w ubiegłym 2017 – 31. Jest to bardzo dużo występów jak na nasze siły. Gramy w Skarżysku i okolicach, poniosło też Nas aż do Warszawy, we wrześniu 2017 roku byliśmy w stolicy razem z drugim zespołem „Fantazją”, który też prowadzę w Szydłowcu. Śpiewaliśmy na Jubileuszu 10-lecia Amazonek Warszawskich, to było naprawdę duże przeżycie – zaznacza Anna Tchórzewska.

– W regionie świętokrzyskim jesteśmy znani, można powiedzieć, że fama się niesie o Perłach z Lamusa, nie wiem jeszcze jak długo, ale póki co żyjemy i działamy na tej scenie. Perły z Lamusa są nie do zdarcia – tak powiedział o Nas artysta z Pińczowa.

Czar muzyki i słowa

– Najpiękniejszy program, który zagraliśmy w ciągu tych pięciu lat to „Czar muzyki i słowa” – wspomnienia o Agnieszce Osieckiej. Fajnym, innym programem był program „Był taki czas”, kiedy występowaliśmy w strojach żołnierskich , a finałem była piękna piosenka Janka Pietrzaka „Żeby Polska była Polską” podkreśla liderka grupy.

–  W pierwszych latach potrafiliśmy zrobić rocznie trzy-cztery programy, natomiast w ostatnich dwóch latach tych programów było mniej, niestety nie da się więcej, ponieważ mamy tyle występów, że w ubiegłym roku zrobiliśmy tylko jeden nowy program. Pracujemy na okrągło, mieliśmy przerwę tylko w czerwcu. Zdarza się i tak, że w ciągu dnia występujemy dwa występy, wtedy jest bardzo ciężko, ale jakoś dajemy radę – mówi pani Ania.

Spotykamy się dwa razy w tygodniu, po dwie godziny. Próby mamy w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej, pani dyrektor bardzo Nam sprzyja i pomaga jak tylko może. To jest bardzo ważne dla Nas, że mamy gdzie ćwiczyć – zaznacza.

Koncert Jubileuszowy

Na koncert zaprosiliśmy zespół „The Fifty Five” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, będzie też niespodzianka, której nie chce zdradzać. Zaśpiewamy różne piosenki z naszych  programów, które zrobiliśmy w ciągu pięciu lat.  Będą to  piosenki m.in. „Piosenka o dobrej żonie”, „Mamo nie pytaj mnie dlaczego”,”Zimny drań”, „Taka głupia to ja już nie jestem” czy piosenka Edwarda Stachury „Życie to nie teatr”.  Koncert Jubileuszowy odbędzie się 31 stycznia, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej, o godzinie 17.00. Serdecznie Państwa zapraszamy, będzie się działo – mówi Anna Tchórzewska.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.