Studenci seniorzy zakończyli rok akademicki

Rozmaitości

Uniwersytet Trzeciego wieku zrzesza 270 studentów. Uczestniczą oni w zajęciach ruchowych i basenie, odbywają lektoraty językowe oraz mają zajęcia z zakresu informatyki. Przy UTW prężnie działają również koła zainteresowań: literackie, fotograficzne. Przez lata działalności wypromowały się Chór Mezzoforte, Grupa Artystyczna Perły z Lamusa oraz Zespół „The Fifty Five”.

Studenci już po raz dziewiąty zakończyli rok akademicki, przed publicznością wystąpiły wyżej wymienione grupy oraz gościnie Marysia Wójtowicz. 

– Jestem pewna, że każdy z nas może powiedzieć, że w tym roku miał możliwość rozwinąć swoje nowe umiejętności w różnych dziedzinach, a także nie stronił od podniesienia swojej aktywności fizycznej – podkreślała Katarzyna Brzezińska-Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– Serdecznie dziękuję władzom miasta Skarżyska, a w szczególności prezydentowi Konradowi Kronigowi za patronat i wszelkie wsparcie naszego Uniwersytetu, który z pewnością nie istniałby bez wsparcia, które otrzymujemy od miasta i powiatu – mówiła Katarzyna Brzezińska-Woźniak. – Serdecznie dziękuję dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Katarzynie Michnowskiej Małek za udostępnienie nam sal wykładowych i sal do ćwiczeń, dziękuję wszystkim wykładowcom, dzięki wam możemy dalej się rozwijać. Dziękuję za waszą aktywność, zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu, za wyrozumiałość. Bez was nie byłoby nas – zaznaczała.

– W roku akademickim 2016/17 było nas 270 członków. Praca dwunastoosobowego zarządu skupiła się na jak najlepszej organizacji i możliwości zapewnienia słuchaczom szerokiej oferty edukacyjnej oraz wszechstronnego rozwoju intelektualnego i fizycznego. Dziękuję wszystkim członkom Zarządu za pracę jaką włożyli w to, żeby Stowarzyszenie w ogóle istniało i się rozwijało – powiedziała prezes Stowarzyszenia.

Aktywnym Seniorom podziękował także prezydent.

– Cieszę się, że mogę być dzisiaj z państwem. Bardzo mnie cieszy fakt, że w naszym mieście jest tylu aktywnych seniorów. Chciałbym zwrócić państwa uwagę na fakt, iż w naszym mieście w tej kadencji samorządowej wdrażane są także inne elementy polityki senioralnej takie jak chociażby Karta Seniora, która funkcjonuje w naszym mieście od lutego tego roku. Wiem, że państwo licznie z tej formy korzystacie. Życzę udanego wypoczynku, udanych wakacji. Liczę na to, że w takim składzie spotkamy się w kolejnym roku akademickim – mówił Konrad Kronig, prezydent miasta Skarżyska-Kamiennej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.