Jeszcze o Niej usłyszymy!

Rozmaitości

Martyna Sztukiecka, Tygodnik Skarżyski: Jak to się zaczęło z tym aktorstwem u Ciebie?

Oliwia Osika: Wszystko zaczęło się kiedy przeprowadziłam się z Polski do Włoch. Miałam wtedy 8 lat. Chodziłam do włoskiej szkoły i było tam takie kółko zainteresowań: aktorskie, taneczne i piosenkarskie i się zapisałam. Bardzo się w to wkręciłam.

M.S: Pierwsze przedstawienie, w którym zagrałaś to?

O.O: Taki mój pierwszy występ sceniczny był w takim miasteczku Villa Sentina, tańczyłam i śpiewałam wtedy. Było to takie przedstawienie, w którym pokazywaliśmy siebie i swoje talenty.

M.S: Ale wróciłaś do Polski, jak to się dalej tutaj potoczyło?

O.O: Szczerze to trochę się bałam. I zmiany otoczenia, i tego czy dalej będę się tu mogła tak realizować jak tam. Czy inni nie wezmą mnie za zbyt nachalną. Czy będzie się im podobało to co robię i jak to robię. Czy w tej szkole, do której chodziłam będą chcieli wziąć mnie do jakiegoś przedstawienia. Ale udało się. W tej szkole była pani, która organizowała musicale. I właśnie do niej skierowała mnie moja wychowawczyni, zaczęłam brać w nich udział. I to nie tylko tutaj w Skarżysku, ale też w Kielcach.

M.S: A teraz, jak to wygląda?

O.O: Teraz wygląda to tak, że reprezentuję szkołę i biorę udział w przedstawieniach, które są tu organizowane. Bardzo chciałabym zapisać się też do szkoły musicalowej. Marzą mi się studia aktorskie w Krakowie.

M.S: Pamiętasz jakieś dla Ciebie szczególne przedstawienie lub rolę, którą grałaś?

O.O: Tak, była to Opowieść Wigilijna. Grałam ducha przyszłości. Bardzo zafascynowałam się tą postacią.

M.S: Masz jakieś autorytety wśród aktorów?

O.O: Myślę, że Angelina Joli, bo potrafi dogłębnie okazywać emocje, kiedy gra. A przy tym jest dobrym człowiekiem. Bardzo cenię też Hannah Baker, za to jak się wczuwa w postać, którą odgrywa.

M.S: Co Ci daje aktorstwo?

O.O: Aktorstwo pozwala mi odzwierciedlać świat. Wczuwając się w jakąś rolę, czuję się jakbym była jakąś inną osobą. Fajnie jest czasem uciec od samego siebie, żeby później miło było wrócić. Dzięki graniu mogę inaczej spojrzeć na świat.

imię: Oliwia
nazwisko: Osika
wiek: 16 lat
ulubiony kolor: niebieski
ulubione zwierze: pies
ulubiony aktor/ka: Angelina Joli, Brad Pitt, Barbara Kurdej-Szatan
Ulubiony pisarz: Laurent Gounelle

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.