Piknik Folklorem Inspirowany

Gorące tematy Rozmaitości

W sobotę, 28 lipca, nad zalewem w Mostkach odbył się Piknik Folklorem Inspirowanych „Rodzinne Mostki”. Piknik „Rodzinne Mostki” – to propozycja integrującej, wakacyjnej zabawy na plaży zalewu w Mostkach, realizowanej z „przymrużeniem oka” w „luźny” sposób nawiązującej do folklorystycznych inspiracji i tradycji „zabaw ludowych”.

 Wspaniała zabawa, muzyka ludowa, turnieje rodzinne oraz wiele innych atrakcji, to wszystko miało miejsce podczas pikniku rodzinnego nad zalewem w Mostkach. Organizatorami imprezy byli: Wiejski Dom Kultury w Mostkach, Tawerna u Irka oraz Rada Sołecka Mostki.

W programie Pikniku znalazło się wiele atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Na scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne: „FURMANY” z Bodzentyna,

„MICHNIOWIANKI” z Michniowa , „KUMOTRY” z Ostojowa , „PARSZOWIANKI” z Parszowa oraz „SKOKOTLIWI” z Mostek.

Podczas imprezy odbyła się prezentacja działalności Rady Seniorów Suchedniowa, prowadzona była akcja Suchedniowska Koperta Życia dla Seniorów oraz ankieta o problemach i potrzebach mieszkańców Mostek w wieku 60+.  Ponadto odbył się turniej rodzinny, gry i zabawy dla dzieci, podczas których mogli sprawdzić swoją sprawność sportową. Ochotnicza Straż Pożarna z Wielkiej Wsi zaprezentowała sprzęt ratownictwa wodnego. Świętokrzyski Ośrodek Ju-Jitsu przeprowadził otwarty trening i zaprezentował swoje umiejętności przed publicznością.

Dla dzieci do dyspozycji przez cały dzień był plac zabaw – Kraina Szczęścia, gdzie można było skorzystać ze zjeżdżalni, trampolin, łódek i kul na wodzie. Nie mogło zabraknąć kuchni regionalnej, a pyszny bigos serwował sam burmistrz Suchedniowa Cezary Błach.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.