W Mickiewiczu walczyli z otyłością

Oświata

24 października przypada Światowy Dzień Walki z Otyłością. Tego dnia zwracamy szczególną uwagę na problem otyłości, jej przyczyny i sposoby walki z dodatkowymi kilogramami. Z tej okazji w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej zorganizowano akcję profilaktyczną w której wzięli udział uczniowie oraz grono pedagogiczne szkoły.

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej zorganizowano akcję profilaktyczną w której wzięli udział uczniowie oraz grono pedagogiczne szkoły.

. Na pomysł zorganizowana akcji w Mickiewiczu wpadł Michał Mańkowski wraz z samorządem uczniowskim. W sali gimnastycznej ćwiczyło około 100 uczniów, wśród ćwiczących był również dyrektor szkoły Paweł Buryło.  Zajęcia jumping fitness i zumby   prowadziła Ilona Piwowarczyk z Kombinatu Formy.

Dodatkowo można było się zważyć oraz zbadać poziom tkanki tłuszczowej.

Jak stwierdził Brunon Sokołowski z Akademii Holistycznej widać  świadomość potrzeby aktywności fizycznej  u uczniów.  – Nie stwierdziliśmy wielu przypadków nadwagi u uczniów – podkreślał Bruno Sokołowski.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.