Uczniowie ZST wrócili z Malty

Oświata

To, że uczenie się może przybierać bardzo atrakcyjne formy, Zespół Szkół Technicznych udowadnia już od dawna. Tym razem szkoła zaproponowała uczniom kształcącym się w zawodzie technik fotografii i multimediów udział w praktykach zagranicznych na odległej Malcie. Wybór kraju nie był przypadkowy. 

Specyficzne warunki pogodowe i przyrodnicze sprawiają, że Wyspa nieodmiennie od lat jest znakomitym miejscem realizacji projektów filmowych i fotograficznych. Przebywający w miejscowości Mellieha uczniowie doskonalili swoje umiejętności w zakresie cyfrowej obróbki obrazu.

Część praktyczna przeznaczona była na zajęcia z fotografii modeli w studio, fotografię żywności oraz fotografię architektury. A było co fotografować. Urzekające krajobrazy, piękne budowle i detale architektoniczne, a także owoce morza na talerzu stanowiły nie lada wyzwanie dla fotograficznej pasji uczniów. Ale i okazji zrobienia całkiem prywatnych zdjęć było sporo. Praktykanci zwiedzili Vallettę, Victorię, Mdinę i Rabat, dotarli na wyspę Gozo oraz dziką, pełną plenerów zdjęciowych wysepkę Comino. Był także czas na plażowanie. Po powrocie do szkoły podzielili się z kolegami nie tylko wspomnieniami i efektami ich fotograficznych zajęć, ale także przeprowadzili szkolenia dla tych, którzy już niedługo wyjadą na kolejne praktyki.

Praktyka zagraniczna był częścią projektu „Praktyki zawodowe szansą na zdobycie dodatkowych kompetencji zawodowych” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach programu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego . W ramach tego projektu uczniowie wyjadą w przyszłym roku na staże zagraniczne do Włoch, Hiszpanii i Portugalii. Wartość projektu to 506 978,41 PLN. Warto być uczniem ZST.

Opr. Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.