Spotkanie dzieci ze strażakami

Oświata

W Szkole Podstawowej nr 7 w Skarżysku – Kamiennej odbyło się spotkanie strażaków z KP PSP w Skarżysku z uczniami w ramach kampanii „Czad i Ogień – Obudź czujność” oraz ” Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. W spotkaniu wzięło udział łącznie 300 dzieci i 16 opiekunów.

– Takie spotkania, jak dzisiaj w ramach akcji „Czad i ogień – Obudź Czujność” prowadzimy już po raz drugi. Pierwsza edycja była w zeszłym roku. W ramach tej akcji odbyliśmy 13 spotkań w ośmiu szkołach. W tym roku, tylko w miesiącu styczniu już 11 razy odwiedzaliśmy dzieci. Rozmawiamy z dziećmi na temat bezpieczeństwa, zagrożeń jakie powoduje czad i jak się przed nim zabezpieczać – powiedział mł. bryg. Michał Ślusarczyk – oficer prasowy KP PSPS w Skarżysku – Kamiennej.

Podczas spotkania funkcjonariusze KP PSP Skarżysko-Kamienna w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w województwie świętokrzyskim zaznaczyli dzieciom jak bardzo niebezpieczne jest wchodzenie na zbiorniki wodne pokryte lodem.

– Pokazujemy dzieciom sprzęt, w jaki sposób ratujemy, tłumaczymy gdzie nie powinny wchodzić, jak się powinny zabezpieczać, co im grozi gdy wejdą na kruchy lód. Dalej będziemy zbierać zapotrzebowanie na takie spotkania ze szkół, od dyrektorów na kolejne miesiące. Będziemy się spotykać z dziećmi i rozmawiać o bezpieczeństwie – podkreślał. bryg. Michał Ślusarczyk.

Z dziećmi byli również bryg. Andrzej Pyzik, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej oraz Joanna Macierzyńska, dyrektorka szkoły.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.