Cykliści STC odwiedzili uczniów Mechatronika

Oświata

W spotkaniu udział wzięli członkowie Skarżyskiego Towarzystwa Cyklistów – Krzysztof Kowalik, wiceprezes STC,  Piotr Rembak, prekursor kolarstwa górskiego w Skarżysku -Kamiennej,  laureat wielu wyścigów górskich kraju oraz Rafał Oleś członek STC, wielokrotny zwycięzca wyścigów szosowych w Polsce.

– Spotkanie było doskonałą okazją do poznania historii STC,  uczniowie mogli zobaczyć na zdjęciach i filmach wyprawy i rajdy organizowane przez skarżyskich cyklistów. Zaproszeni goście opowiadali jak wygląda trening kolarza górskiego czy szosowego. Każdy  z nich opowiadał o swoich przygodach podczas rowerowych wypraw

– W naszej szkole jest kilku uczniów zainteresowanych kolarstwem,  być może to spotkanie  będzie powodem do założenia grupy w naszej szkole,  bardzo dziękuję panu Jaworskiemu za zorganizowanie tego spotkania – podkreślała Joanna Żurawka, dyrektorka Zespołu Szkół Transportowo – Mechatronicznych

Podczas spotkania uczniowie mięli okazję odbyć trening na rowerze szosowym oraz wziąć udział w konkursach, gdzie były do wygrania atrakcyjne nagrody.

Członkowie STC wyrazili nadzieję, że choć część z prelegentów, pojawi się w tym roku na trasach Skarżyskiego Rajdu Rowerowego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.