Bezpłatne przeglądy dla pierwszoklasistów

flash Oświata

Akcja adresowana jest do dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych w Skarżysku-Kamiennej. Uczniowie mają okazję poznać gabinet dentystyczny dzięki specjalnym lekcjom stomatologii. Lekcje to nie tylko teoria. W czasie zajęć dzieci zapoznawane są z technikami dbania o zdrowie jamy ustnej, wykonywany jest instruktaż prawidłowego mycia zębów, zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami stomatologii, poznają narzędzia pracy stomatologa. Celem takich lekcji jest między innymi zmniejszenie strachu przed dentystą, a przede wszystkim możliwość skorzystania z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych.  Dzieci biorące udział w akcji mogą, w obecności rodzica, zgłosić się na bezpłatny przegląd dentystyczny.

Na tym zalety uczestnictwa w akcji się nie kończą. Pierwszaki w ramach akcji biorą udział w konkursie z atrakcyjnymi upominkami, a także otrzymują dyplom uczestnictwa i specjalne diagramy do odznaczania systematycznego mycia zębów. Na zakończenie akcji wśród uczestników rozlosowane zostaną upominki ufundowane przez prezydenta miasta.

– W ubiegłym tygodniu w gabinecie stomatologicznym wizytę adaptacyjną połączoną z lekcją stomatologiczną zorganizowano dla grupy ze Szkoły Podstawowej nr 8. Dzieci dowiedziały się, jak powinny prawidłowo myć zęby i jak często powinny odwiedzać dentystę. Z zaciekawieniem „testowały” również fotel stomatologiczny i oglądały swoje zęby na ekranie, dzięki specjalnej kamerce. Dzięki takiej wizycie przekonały się, jak ważna jest dbałość o zęby i upewniły się, że wizyta w gabinecie dentystycznym nie musi wiązać się ze strachem i stresem – podkreśla Izabela Szwagierek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.