Dzień Patrona w ZST

flash Oświata Skarżysko

Społeczność Zespołu Szkół Technicznych im. Armii Krajowej w Skarżysku-Kamiennej w piątek świętowała Dzień Patrona. Tego dnia wspominano także Żołnierzy Wyklętych.

Dzień Patrona Szkoły był okazją do zorganizowania akademii. W uroczystości wzięli udział nie tylko uczniowie i grono pedagogiczne, ale i przedstawiciele środowisk kombatanckich, władz powiatu oraz zaproszeni goście. Wszystkich przybyłych powitał dyrektor szkoły Janusz Maciejewski, przypominając iż 5 lat temu szkoła przybrała zacne imię Armii Krajowej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie przedstawili historię powstania Armii Krajowej w czasach II wojny światowej. Zadbano o efektowne dekoracje. Nie brakowało też nastrojowych piosenek, które wzbogacono pokazem zdjęć. Oczy przykuwał napis, o który zadbali uczniowie – Za waszą wiarę, która kłamać nie umie, za Waszą moc, która dała wam czyny. Nie dało się także oderwać wzroku od krzyży, przy których zapalano znicze.

Po występach był czas na przemówienia okolicznościowe zaproszonych gości. Każdy z nich nie szczędził podziękowań i podkreślał jak ważna jest pamięć o tych, którzy walczyli o naszą Ojczyznę.

Urszula Ołowiak

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.