Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek

Oświata

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek to tradycja w skarżyskim Zespole Placówek Oświatowych. Podczas Koncertu, który odbył się w ubiegłym tygodniu, przed rodzicami i mieszkańcami os. Bór wystąpili uczniowie klasy III i VI szkoły podstawowej oraz najmłodsi wychowankowie przedszkola z grupy „Maluchy”. Przedstawienie zostało zorganizowane na sali gimnastycznej, która choć nie mała, z trudem pomieściła przybyłych gości. Na widowni zasiedli rodzice, babcie i dziadkowie młodych artystów, licznie przybyli mieszkańcy osiedla, grono pedagogiczne, a także zaproszeni przedstawiciele samorządu Gminy Skarżysko-Kamienna na czele z Krzysztofem Myszką i Andrzejem Brzezińskim, zastępcami prezydenta miasta.

Rodzinne kolędowanie

Zebranych na sali powitały główne koordynatorki Koncertu, nauczycielki Renata Pela i Grażyna Wódz. Dzieci zaangażowane w występ swoim repertuarem przypomniały widowni atmosferę niedawnych Świąt Bożego Narodzenia, a śpiewane przez uczniów i przedszkolaków kolędy i pastorałki chętnie nucili również oglądający przedstawienie. Dało się tego wieczoru odczuć więc nie tylko nastrój świąteczny, ale również iście rodzinny. Zwieńczeniem Koncertu był występ Orkiestry Dętej z Miejskiego Centrum Kultury pod batutą Tomasza Łukowca, która wykonała najpiękniejsze polskie kolędy, a także kilka szlagierów muzyki rozrywkowej. Na zakończenie Marianna Opala, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych wręczyła nagrody laureatom konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną „Nasze Aniołowo”.

„Nasze Aniołowo”
Zainteresowanie konkursem w tym roku przeszło najśmielsze oczekiwania organizator·ów. Wpłynęło 20 prac wykonanych w bardzo różnorodnych technikach począwszy od rzeźby w glinie poprzez rzeźbę wykorzystującą przedmioty codziennego użytku, a na malarstwie w masie solnej skończywszy. Tegoroczna tematyka dotyczyła choinek. W komisji konkursowej zasiadły nauczycielki” Grażyna Wódz i Iwona Miernik. Jury miała nie lada trudność z wyborem tych najpiękniejszych prac. Po głębszych dyskusjach Komisja wydała werdykt.
W kat. prac indywidualnych:
I miejsce – Ela i Lusia Połeć
II miejsce – Pola Cieślak, Lena Majcher
III miejsce – Ania Banaś, Gabryś Nowocień
W kat. prac grupowych:
I miejsce – Ala Kuśmierczyk z mamą, Konrad Tylko z siostrami
II miejsce – Filip Borowiec z rodzicami, Kacper Seweryński z rodzicami
III miejsce – Klaudia Domagała z mamą, siostry Darul.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.