Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego

Oświata

W poniedziałek we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych podległych powiatowi skarżyskiemu zorganizowano uroczyste inauguracje roku szkolnego 2018/2019. 03 września naukę we wspomnianych placówkach rozpoczęło ponad 2000 uczniów.

Uroczysta Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019 z udziałem parlamentarzystów, przedstawicieli władz województwa i powiatu odbyła się w Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej. Wszystkich zebranych gości oraz uczniów przywitał dyrektor ZST Janusz Maciejewski.Później starosta skarżyski Jerzy Żmijewski oraz wicewojewoda Jan Maćkowiak życzyli uczniom udanego nowego roku szkolnego.

– Witam wszystkich uczniów w imieniu władz powiatu skarżyskiego, którzy wybrali nasze szkoły, które chlubią się dobrą tradycją, ale także dobrym poziomem nauczania. Corocznie stwarzamy jak najlepsze warunki do nauki, tak oby każdy młody człowiek w optymalnych warunkach pobierać naukę – podkreślał Jerzy Żmiejewski.

– Życzę abyście w tym roku szkolnym osiągnęli swoje cele, aby koleżeńskie przyjaźnie, które będziecie zawierać przetrwały lata, abyście mogli po latach przyjść do tej samej szkoły i powiedzieć to moja koleżanka, kolega, z którą razem byłem w jednej klasie. Tym, którzy będą kończyć w tym roku szkoły, życzę aby zdali matury w 100 % – zaznaczał starosta.

– To piękna okazja żeby się spotkać, odpoczęliście po wakacjach, mam nadzieję, że z energią i chęcią przystępujecie do nowego roku szkolnego. Będziecie uczniami dobrej szkoły. Życzę wam, żebyście mieli dobry rok, żebyście z chęcią i pasją odnajdowali radość w nauce – mówił Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa.

W dalszej części Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego Starosta wręczył nominacje na stopnie nauczyciela mianowanego oraz nominacje na funkcję dyrektora ZSE  dla Joanny Romanowskiej oraz Janusza Maciejewskiego, dyrektora Zespołu Szkół Technicznych . Nominowani nauczyciele to: Anna Majda (ZPEW), Kamila Matala (II LO), Hubert Wójcik (ZPRW), Renata Grymuła (SOSW nr 2),Dorota Milcarz (II LO), Karolina Franczyk (I LO) i Małgorzata Grunt (ZST).

Wzruszającym momentem uroczystości było wręczenie podziękowań za wieloletnią pracę odchodzącej na emeryturę Joannie Nowickiej  byłej już dyrektorce Zespołu Szkół Ekonomicznych w Skarżysku.

Przykładem na to, że warto się starać i pracować w roku szkolnym na dobre wyniki, było dwóch uczniów, którym Starosta wręczył stypendia. Stypendium za osiągnięcia naukowe otrzymał Wojciech Pochwała z II LO i Michał Wikło z SOSW nr 2. Stypendia sportowe otrzymali: Nowak Marcim Mateusz Szkil, Artur Jackowski, Hubert Prus, Adam Kamiński, Dominik Solarz, Maksymilian Pandyra, Szymon Rzeźnik, Ludwik Florczyk. Uczniowie I LO zajęła VII miejsce w XV Ogólnopolskiej Licealiadzie w koszykówce chłopców. Trenerem chłopców jest Robert Frączkiewicz.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.