Od września w gościnnych murach Gimnazjum nr 2

Oświata

W poniedziałek, 3 września,  w Państwowej Szkole Muzycznej im. Z. Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej, odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Dla całej społeczności szkolnej będzie to rok szczególny, zajęcia  odbywać się będą w gościnnych murach Gimnazjum nr 2 przy ul. Akacjowej. W tym roku szkolnym w PSM kształcić się będzie 141 uczniów, w tym 17. uczniów klasy I (6. letni  cykl nauczania)  i 23. uczniów klasy I (4. letni cykl nauczania).

– Każdy rok szkolny, mimo, że rozpoczyna się podobnie, zawsze budzi ciekawość jaki będzie. Początek roku szkolnego jest momentem, który skupia w sobie wiele różnych oczekiwań. Ich urzeczywistnianie rozpoczynamy w dniu dzisiejszym. Rok szkolny 2018/19 będzie dla nas wszystkich nie lada wyzwaniem. Rok inny niż wszystkie, rok bez sali koncertowej. Spędzimy go bowiem, prawdopodobnie w całości, w gościnnych murach Gimnazjum nr 2 przy ul. Akacjowej 1. Zdaję sobie sprawę, że na początku będziemy się czuć tam obco, ale wieżę, że wkrótce się to zmieni. Wszyscy pracownicy szkoły są gotowi pomagać w adaptacji nowych warunków – powiedziała podczas inauguracji Ewa Krakowiak, dyrektorka szkoły.

– Termomodernizacja, która miała rozpocząć się 1 czerwca, rozpocznie się pod koniec września i potrwa do końca stycznia. Potem czeka nas wielkie sprzątanie i możemy wracać, pod warunkiem, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Przeprowadzki dokonaliśmy w bardzo krótkim czasie, nie należała do łatwych zadań. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników administracji i obsługi, wielu nauczycieli, naszych absolwentów, uczniów i przyjaciół szkoły, a przede wszystkim rodzicom, rozpoczęliśmy już naukę tam we wtorek, 4 września.  Wszystkim zaangażowanym w przeprowadzkę, bardzo gorąco dziękuje, szczególne podziękowania kieruję w stronę rodziców, którzy bezinteresownie poświęcili nie tylko swój czas i siły, ale również swoje samochody – podkreśla Ewa Krakowiak.

– Szczególnie ciepło witam uczniów klas pierwszych, w każdym z was drzemie olbrzymi talent, przed wami fascynujący czas rozwijania tych talentów i zdobywania muzycznej wiedzy. Życzę wam, by skarżyska szkoła muzyczna spełniła wasze oczekiwania, by stała się dla was miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Nie ważne przy której ulicy się mieści, szkoła to nie budynek, szkoła to przede wszystkim ludzie, którzy w sposób twórczy i odpowiedzialny z nią współpracują aby zrealizować dwa cele jakimi są nauka i wychowanie – mówiła dyrektorka szkoły.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.