Oferta ofercie nie równa, a więc jak wybrać dobre OC?

Rozmaitości

 

W gąszczu ofert firm ubezpieczeniowych łatwo się pogubić i wpaść w pułapkę zbyt drogiego lub niesatysfakcjonującego ubezpieczenia. Dzieje się tak dlatego, że każda firma stosuje inne ulgi i oferuje nieco inne ubezpieczenie.

 

Oczywiście zgodnie z polskim prawem każda polisa OC musi gwarantować naprawę szkody. Okazuje się jednak, że firmy ubezpieczeniowe zbyt wiele tracą na tak skonstruowanym ubezpieczeniu. Dlatego Krajowy Nadzór Finansowy nakazał ubezpieczycielom podwyżkę cen OC i zmniejszenie deficytu.

Firmy ubezpieczeniowe, jako główną przyczynę strat, wskazują rosnące koszty odszkodowań za uszczerbek na zdrowiu. Podwyżki są więc nieuniknione, a największe koszty mają ponieść kierowcy młodzi i niedoświadczeni, bo według statystyk to oni najczęściej są sprawcami wypadków.

Nie panikujmy jednak. Każda firma ubezpieczeniowa chce pozyskiwać nowych klientów. Dlatego promocje, zniżki i konkurencyjne propozycje dotyczą przede wszystkim osób po raz pierwszy korzystających z usług danego ubezpieczyciela. W tym gronie są również młodzi kierowcy, albo sprawcy kolizji, którzy mogą sporo pieniędzy zaoszczędzić, wykupując ubezpieczenie w innej niż dotychczas firmie.

Nie wszystkim użytkownikom samochodu zależy tylko na cenie. Są osoby, które przy okazji polisy OC chciałyby mieć zagwarantowany samochód zastępczy, usługę holowania albo wymiany uszkodzonej szyby. Wiele firm łączy takie usługi w korzystne dla klienta pakiety. Są one jednak tak różne w zakresie odpowiedzialności i ceny, że tylko ekspert na co dzień zajmujący się ubezpieczeniami komunikacyjnymi, jest w stanie zaproponować najkorzystniejszą ofertę, zawierającą wszystkie opcje, na których zależy klientowi.

Można oczywiście kontaktować się z każdą firmą osobno i wypełniając mniej więcej 23 wnioski otrzymać wszystkie oferty dostępne na rynku. Niestety jest to rozwiązanie pochłaniające bardzo dużo czasu. Z pomocą przychodzi kalkulator ubezpieczenia OC najtaniejuagenta.pl gdzie wystarczy tylko raz wypełnić formularz by uzyskać dostęp do wszystkich 23 ofert. Przy okazji można otrzymać elektroniczny kupon upoważniający do zniżki na paliwo.

Po wypełnieniu formularza porównywarka pokaże kilkanaście ofert na OC z różnych firm. Zakupu możemy dokonać od razu wybierając tą opcję cenową, która nam odpowiada. Skorzystanie z kalkulatora jest bezpłatne i nie wpływa na cenę polisy. Jeśli chcemy zadać dodatkowe pytania dotyczące wybranego ubezpieczenia możemy zamówić rozmowę z agentem ubezpieczeniowym, który zadzwoni by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Ta usługa również jest nieodpłatna.

Pamiętajmy, że reklamy telewizyjne kuszące nas renomą i prestiżem firmy nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem przy polisie OC. Każdy zakład ubezpieczeń, który ma prawo zawierać umowy na OC, musi stosować się do przepisów prawa i jest zobowiązany do naprawy szkody w razie wypadku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.