Lady Pank zagra w czasie Dni Miasta na 95-lecie Skarżyska

flash Gorące tematy Rozmaitości

Skarżysko-Kamienna świętuje w tym roku 95-lecie nadania praw miejskich. Właśnie w tym duchu odbędą się tegoroczne Dni Miasta, które przypadają na 8, 9 i 10 czerwca. Na zakończenie wielkiego świętowania na scenie pojawi się legenda polskiego rocka – zespół Lady Pank.

ROZPOCZYNAMY KONCERTEM

Dni Miasta rozpoczną się już w piątek, 8 czerwca o godzinie 19.00 w klubie muzycznym Semafor. Zapraszamy na koncert rockowo-metalowy. Najpierw zagra skarżyski Raincoat, a gwiazdą wieczoru będzie popularna włoska grupa metalowa – Secret Rule.

SHAUN BAKER I JESSICA JANE

Dni Miasta w sobotę odbędą się na stadionie RUCHU przy ulicy Piłsudskiego, 9 czerwca. Rozpoczną się o godzinie 16.00. Na scenie pojawią się m.in. skarżyskie Perły z Lamusa, a także Mix Dance, Na Plus, E-Maill. Nie zabraknie pokazów sportowych i konkursów. Gwiazdą pierwszego dnia Dni Miasta będzie duet Shaun Baker i Jessica Jane, którym towarzyszyć będą tancerze Respect Dance. Zabawę poprowadzi później DJ Tomek Gluza.

UROCZYSTA SESJA NA 95-LECIE

Wielkie świętowanie Dni Miasta i 95-lecia miasta w niedzielę (10 czerwca) rozpocznie się Mszą świętą w intencji mieszkańców, która odbędzie się o godzinie 11.45 w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Następnie, o godzinie 13.00, w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miasta z okazji 95-lecia Skarżyska.

 

LEGENDA POLSKIEGO ROCKA W SKARŻYSKU

Dalsza część odbędzie się na stadionie RUCHU – rozpocznie się o godzinie 15.00 poczęstunkiem tortem. Odbędą się konkursy i pokazy sportowe. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci (m.in. wesołego miasteczka). Budowana będzie również makieta naszego miasta. Dzieci szczególnie zapraszamy na koncert grupy Kosmokwaki. Na scenie pojawią się także lokalne zespoły oraz grupa Blues Station (DŻEM Cover Band), a gwiazdą wieczoru będzie Lady Pank.

 

WYSTAWA PSÓW RASOWYCH

W niedzielę na lodowisku miejskim odbędzie się wydarzenie towarzyszące Dniom Miasta – Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, która odbędzie się na lodowisku miejskim. W trakcie wybrany będzie także najsympatyczniejszy mieszaniec z naszego miasta – zachęcamy mieszkańców do prezentowania swoich czworonogów w konkurencji Super Pies ze Skarżyska-Kamiennej. Zaplanowano również pokaz szkolenia psów. Oceny na ringach prowadzić będą sędziowie z Norwegii. Więcej informacji na temat wystawy na stronie: www.pkpr-krakow.weebly.com

 

PROPOZYCJE MIEJSKICH PLACÓWEK

W Dni Miasta tradycyjnie włączają się też miejskie placówki, które organizują specjalne wydarzenia na Święto naszego miasta.

Miejskie Centrum Kultury

8 czerwca – bezpłatne seanse filmowe w Kinie Centrum:

Balerina 2D / dubb. godz. 8.30 i 11.00

La la Land / napisy godz. 19.10

Kontakt i rezerwacja tel. 41 25 31 482 wew. 130

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji

8 czerwca – promocyjne wejścia na zajęcia z aquaareobiku na Krytej Pływalni w godz. 18.00 – 19.00 – bilet w cenie 5 zł. 9 i 10 czerwca – promocyjne wejścia na Krytą Pływalnię i siłownię w godz. 8.00 – 13.00 – w cenie jednego biletu z pływalni lub siłowni mogą skorzystać dwie osoby. 9 i 10 czerwca – promocyjne korzystanie z Hali Sportowej oraz obiektów przyległych:

wynajęcie 1/3 hali 25 zł / godz., wynajęcie całej hali 50 zł / godz., boisko do piłki plażowej bezpłatnie. Kontakt i rezerwacja tel. 4125 3 450 – hala, 41 25 3 350 – basen

Muzeum im. Orła Białego

8 czerwca – 20 darmowych wejściówek dla mieszkańców Skarżyska

9 i 10 czerwca – ekspozycja muzealna na płycie Stadionu RUCH

Kontakt i rezerwacja tel. 41 25 20 231

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

8 czerwca – „Skarżyszczanin to ja” – turniej wiedzy o historii i czasach obecnych Miasta Skarżyska, Filia nr 1, ul. Towarowa, „Skarżysko- Kamienna oczami dziecka” – spotkanie edukacyjne dla dzieci, oddział dziecięcy Filii nr 2, ul. Sezamkowa, godz. 10.00 i 11.00

Kontakt i rezerwacja tel. 41 25 12 037

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania 95-lecia miasta i do wspólnej zabawy – zachęca prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

….

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.