Poezja – Sztuka Słowa

flash Kultura

– Kawiarnia Literacka powstała po to, aby prezentować szerszej publiczności autorów, twórczość grupy literackiej „Wiklina”. Wcześniej były organizowane spotkania, gdzie występowali wszyscy członkowie, wtedy mogli zaprezentować tylko dwa, trzy utwory ze swojego dorobku. Teraz w cyklicznych spotkaniach każdy z członków prezentuje swoje wiersze w większym zakresie – mówiła na wstępie Elżbieta Jach, pomysłodawczyni kawiarni i opiekunka „Wikliny”.

– Kawiarnia troszeczkę się już wpisuje w nasze spotkania w Miejskim Centrum Kultury, są to spotkania bardzo kameralne, ale dzięki temu jesteście państwo bliżej poezji i autorów wierszy – podkreślała Halina Wężyk.

Podczas czwartkowego spotkania w roli gospodarzy wystąpili Alina Banaś, Bernadetta Bąkowska i Sławomir Bogusiewicz. W programie spotkania znalazły się wypowiedzi autorów, prezentacja wierszy i piosenek, odbył się również  konkurs „Jednego Wiersza”. Spotkanie swoją obecnością zaszczycił również Antoni Dąbrowski, prezes Fundacji Kultury Regionalnej „Radostowa” ze Starachowic.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.