„Krajno 2015” – wystawa poplenerowa

flash Kultura

W październiku 2015 roku artyści plastycy ze Skarżyska-Kamiennej i z Kielc uczestniczyli w plenerze malarskim w Krajnie. Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej stara się organizować taki plener raz w roku. Ubiegłoroczny Plener był możliwy również dzięki wsparciu Stanisławy Sendeckiej. W plenerze uczestniczyło dziesięciu artystów, a plon ich pracy można obejrzeć na wystawie poplenerowej, która potrwa do 7 lutego.

Wystawę otworzyła dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej Katarzyna Michnowska Małek, która przywitała zebranych gości oraz artystów, którzy brali udział w plenerze.

– Jestem bardzo dumna, że mamy tak znakomitych artystów, artyści, którzy kochają swoją pasję i talent i chcą rozwijać go ciągle – mówiła pani dyrektor.

Twórcy, którzy wzięli udział w plenerze otrzymali podziękowania, Stanisława Sendecka, sponsor Pleneru, otrzymała od Skarżyskiego Klubu Twórców SKART obraz, który wręczył Roman Kornecki.

– W imieniu naszego klubu twórców,  który działa przy Miejskim Centrum Kultury, chciałem serdecznie podziękować pani dyrektor za umożliwienie nam dość krótkiego, ale treściwego wyjazdu na plener i chciałem prosić o wydłużenie terminu jeśli sytuacja pozwoli. Dziękuję sponsorowi i też liczę na dalszą współpracę, bardzo dziękuje koleżankom i kolegom za udział w plenerze – powiedział Roman Kornecki, malarz, członek Skarżyskiego Klubu Twórców.

W plenerze uczestniczyło dziesięciu artystów: Krystyna Bondel, Czesław Góralski, Jadwiga Grudzińska, Roman Kornecki, Lucyna Kozłowska, Andrzej Kozłowski, Agnieszka Łuczyńska, Maria Malinowska, Barbara Obara, Dorota Wosik-Kornecka.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.