Dzień Otwarty w MCK

Kultura

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbyły się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Jednym z wydarzeń w ramach akcji był Dzień Otwarty w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej, w ramach, którego każdy zainteresowany mógł bliżej poznać obiekt, wziąć udział w pokazowych zajęciach, zobaczyć, na co dzień niedostępne „zaplecze”, a  także poznać tajniki organizowania różnych imprez. Z okazji zwiedzania MCK skorzystały głównie grupy  zorganizowane, w większości były to szkoły i przedszkola m.in SP 8, SP13, Przedszkole nr 16,9,6, Planeta Dziecka oraz SOSW nr 2 w Skarżysku, w sumie ponad 200 dzieciaków zobaczyło placówkę od kuchni.

Zwiedzający mogli uczestniczyć w zajęciach  Studium Instrumentów Etnicznych pod okiem Piotra Stefańskiego, wejść na scenę widowiskową, gdzie odbywały się gry i zabawy teatralne prowadzone przez  Jagodę Jucheniewcz, zobaczyć pokazowe warsztaty taneczne oraz jak i gdzie pracują twórcy obrazów, rzeźb. Ponadto zobaczyli  pracowanie komputerową i plastyczną oraz miejsca, gdzie, na co dzień mają dostęp tylko pracownicy m.in. pomieszczenie gdzie odbywają się projekcje filmów.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały o miejscach, które zwiedzały, chętnie brały czynny udział w przygotowanych specjalnie dla nich zabawach. Nie obyło się bez trudnych pytań, takich jak: czy podczas projekcji filmu musi być ciemno na sali, w jaki sposób są wyświetlane filmy, dlaczego pan od tańca ma buty na obcasie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.