„Przemija uroda, zostaje pogoda” – Jubileuszowy koncert Pereł

Kultura
W środę, 31 stycznia, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej odbył się koncert z okazjo 5-lecia zespołu Pery z Lamusa, który działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku.  „Przemija uroda, zostaje pogoda”, to tyłu Jubileuszowego koncertu. Artyści przy pełnej sali zaprezentowali swoje najlepsze wiersze i piosenki. 
Jubileusz był doskonałą okazją do wspomnień, Anna Tchórzewska, liderka grupy opowiadała o dokonaniach grupy w ciągu pięciu lat działalności. Mają za sobą ponad 130 koncertów i kilka programów z repertuarem na różne okazję m.in. „Czar muzyki i słowa” – wspomnienia o Agnieszce Osieckiej, „Był taki czas” czy „Portret kobiety”. Członkowie grupy wspominali jak zaczęła się ich przygoda z Perłami. – Jesteśmy w grupie ludzi, którym się coś chce, będąc z zespole czujemy się o wiele młodziej – podkreślali.Gdy Anna Tchórzewska wyszła zza kulis, aby zaśpiewać kolejną z piosenek, z widowni ktoś krzyknął – mała daj czadu, no i dała czadu nie tylko ona, ale cała grupa.

Na początku były życzenia i kwiaty od zaproszonych gości, swoją obecnością uroczystość uświetnili m.in. Posłanka Marzena Okła – Drewnowicz, prezydenci miasta Konrad Kronig Andrzej Brzeziński, przewodnicząca Rady Gminy Skarżysko – Kościelne Marzena Piętak, Katarzyna Skarus, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Bliżynie. Publiczność na stojąco zaśpiewała Perłom Sto Lat.

– Dziś mamy piękne  kwiaty, kosze obfitości, prezenty, ale myślę, że najlepszym prezentem jesteście Państwo, jest u Nas ponad 500 osób. Życzę Perełkom wielu jeszcze takich Jubileuszy, pięknych uśmiechów i wytrwałości. Dziękuje, że jesteście w tych murach, że tworzycie i to miejsce żyje dzięki Wam – mówiła Katarzyna Michnowska Małek, dyrektorka MCK.

– Cieszę się, że jestem razem z Państwem, w tym ważnym dniu jakim jest 5-lecie zespołu Perły z Lamusa, który jest tak naprawdę ambasadorem i reprezentantem naszego miasta w regionie świętokrzyskim. Za tą promocję i Waszą pracę bardzo serdecznie dziękuje. Cieszę się, że jesteście z Nami, że tak wspaniale aktywizujecie seniorów w naszym mieście. Mam nadzieję,że zobaczymy się wspólnie na 10 leciu – podkreślał prezydent miasta Konrad Kronig.
– Mogę Wam życzyć tylko jednego, żebyście mieli siły i zdrowie. Śpiewajcie jak najdłużej, dawajcie Nam energii i optymizmu czego tak bardzo wszystkim potrzeba. Pięć lat to dopiero początek, życzę kolejnych pięciu razy sto, aby ten czas się nie kończył – powiedziała Marzena Okła Drewnowicz. 
– Nie spodziewałam się tak wspaniałego przyjęcia, tylu życzeń, kwiatów i serdeczności, jestem bardzo wzruszona – mówiła Anna Tchórzewska, liderka grup Perły z Lamusa.
Podczas koncertu, oprócz Pereł z Lamusa wystąpili zaproszeni goście: zespół „The Fifty Five” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczennice I LO im.J. Słowackiego, Wacław Pejas, Zespół „Fantazja” z Szydłowca oraz Kapela Bliżej Serca.
Jubileusz Pereł był też okazją, aby pomóc dwójce wspaniałych dzieci, Kai i Kacprowi Pisarkom rodzeństwu ze Skarżyska, które choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Podczas koncertu prowadzona była zbiórka  na ich leczenie (zebrano 1925,63 zł).

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.