„Przemija uroda, zostaje pogoda” – Jubileuszowy koncert Pereł

Kultura
W środę, 31 stycznia, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej odbył się koncert z okazjo 5-lecia zespołu Pery z Lamusa, który działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku.  „Przemija uroda, zostaje pogoda”, to tyłu Jubileuszowego koncertu. Artyści przy pełnej sali zaprezentowali swoje najlepsze wiersze i piosenki. 
Jubileusz był doskonałą okazją do wspomnień, Anna Tchórzewska, liderka grupy opowiadała o dokonaniach grupy w ciągu pięciu lat działalności. Mają za sobą ponad 130 koncertów i kilka programów z repertuarem na różne okazję m.in. „Czar muzyki i słowa” – wspomnienia o Agnieszce Osieckiej, „Był taki czas” czy „Portret kobiety”. Członkowie grupy wspominali jak zaczęła się ich przygoda z Perłami. – Jesteśmy w grupie ludzi, którym się coś chce, będąc z zespole czujemy się o wiele młodziej – podkreślali.Gdy Anna Tchórzewska wyszła zza kulis, aby zaśpiewać kolejną z piosenek, z widowni ktoś krzyknął – mała daj czadu, no i dała czadu nie tylko ona, ale cała grupa.

Na początku były życzenia i kwiaty od zaproszonych gości, swoją obecnością uroczystość uświetnili m.in. Posłanka Marzena Okła – Drewnowicz, prezydenci miasta Konrad Kronig Andrzej Brzeziński, przewodnicząca Rady Gminy Skarżysko – Kościelne Marzena Piętak, Katarzyna Skarus, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Bliżynie. Publiczność na stojąco zaśpiewała Perłom Sto Lat.

– Dziś mamy piękne  kwiaty, kosze obfitości, prezenty, ale myślę, że najlepszym prezentem jesteście Państwo, jest u Nas ponad 500 osób. Życzę Perełkom wielu jeszcze takich Jubileuszy, pięknych uśmiechów i wytrwałości. Dziękuje, że jesteście w tych murach, że tworzycie i to miejsce żyje dzięki Wam – mówiła Katarzyna Michnowska Małek, dyrektorka MCK.

– Cieszę się, że jestem razem z Państwem, w tym ważnym dniu jakim jest 5-lecie zespołu Perły z Lamusa, który jest tak naprawdę ambasadorem i reprezentantem naszego miasta w regionie świętokrzyskim. Za tą promocję i Waszą pracę bardzo serdecznie dziękuje. Cieszę się, że jesteście z Nami, że tak wspaniale aktywizujecie seniorów w naszym mieście. Mam nadzieję,że zobaczymy się wspólnie na 10 leciu – podkreślał prezydent miasta Konrad Kronig.
– Mogę Wam życzyć tylko jednego, żebyście mieli siły i zdrowie. Śpiewajcie jak najdłużej, dawajcie Nam energii i optymizmu czego tak bardzo wszystkim potrzeba. Pięć lat to dopiero początek, życzę kolejnych pięciu razy sto, aby ten czas się nie kończył – powiedziała Marzena Okła Drewnowicz. 
– Nie spodziewałam się tak wspaniałego przyjęcia, tylu życzeń, kwiatów i serdeczności, jestem bardzo wzruszona – mówiła Anna Tchórzewska, liderka grup Perły z Lamusa.
Podczas koncertu, oprócz Pereł z Lamusa wystąpili zaproszeni goście: zespół „The Fifty Five” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczennice I LO im.J. Słowackiego, Wacław Pejas, Zespół „Fantazja” z Szydłowca oraz Kapela Bliżej Serca.
Jubileusz Pereł był też okazją, aby pomóc dwójce wspaniałych dzieci, Kai i Kacprowi Pisarkom rodzeństwu ze Skarżyska, które choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Podczas koncertu prowadzona była zbiórka  na ich leczenie (zebrano 1925,63 zł).

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz