Inauguracja roku akademickiego UTW

Kultura
Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zainaugurował  rok akademickie 2018/2019. W środę, 3 października naukę rozpoczęło 280 studentów.

Inauguracja roku akademickiego rozpoczęła się od hymnu studenckiego „Gaudeamus igitur”, który zaśpiewał chór Mezzoforte działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wszystkich obecnych na inauguracji studentów przywitała prezes UTW Beata Rybarczyk-Czajkowska. Oficjalnego rozpoczęcia nowego roku akademickiego 2018/2019 dokonali Konrad Kronig,prezydent Skarżyska oraz Katarzyna Michnowska-Małek, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury.

Podczas inauguracji przed zebraną publicznością   swoje umiejętności taneczne zaprezentowały tancerki z grupy tanecznej „Angels” działającej przy UKS Celsium oraz zespół taneczny „The Fifty Five”.

– Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi w tym roku swój jubileusz 10-lecia działalności.  Jest to wyjątkowy czas, zarówno świętowania, ucztowania, ale i refleksji na tym co było i co będzie. Przez te dziesięć lat wiele w naszym Uniwersytecie się działo. Przybywało słuchaczy i imprez, większość uczestników zajęć to dzisiaj bardzo dobrzy znajomi, którzy spotykają się nie tylko podczas zajęć, ale także poza budynkiem MCK.  W tym czasie powstał chór Mezzoforte, teatr, zespół The Fifty Five i Perły z Lamusa – podkreślała Beata Rybarczyk-Czajkowska, prezes UTW.

Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku to grono słuchaczy, którzy są są dzisiaj z nami, to blisko 280 osób, które rozpoczną nowy semestr, to ludzie dla których kontakt z drugim człowiekiem, rozmowa, wspólne spędzanie czasu, są ważną częścią życia – podkreślała Pani prezes.

– Życzę fantastycznych pomysłów, aby przybywało zajęć, abyście mieli dużo sił, żeby starczyło ich zarówno na wnuki jak i naukę w naszym Uniwersytecie, aby zawsze wszyscy wychodzili od nas uśmiechnięci – Beata Rybarczyk-Czajkowska.
– Cieszę się, że mogę być z Państwem w tak ważnym dniu. Wszyscy doskonale wiemy, że w tym roku obchodzicie wspaniały jubileusz, dlatego Urząd Miasta czynnie włączył się w organizację jubileuszu, myślę, że każdy z państwa znajdzie coś dla siebie. W kolejnych latach również będziemy prężnie działać na rzecz seniorów w naszym mieście – mówił Konrad Kronig, prezydent miasta.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.