Festiwal Kolorów i Smaków

Kultura
W sobotę, 1 września,  na Placu Staffa w Skarżysku – Kamiennej odbył się Festiwal Kolorów i Smaków. Była to impreza towarzysząca III Międzynarodowemu Forum Inwestycyjnemu, które odbywało się w dniach 31 sierpnia i 1 września w Skarżysku. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej, Konrada Kröniga.

W sobotnie popołudnie Plac Staffa zamienił się w wielki kolorowy świat. A wszystko ro za sprawą kolorów Holi. Dzieci, młodzież oraz dorośli poczuli się jak w bajce. Obsypywanie się kolorowymi proszkami  ma na celu przynieść szczęście, zdrowie i powodzenie.
Tak też było w Skarżysku-Kamiennej, najwięcej radości z kolorowego proszku miały dzieciaki, które bez opamiętania posypywały się kolorami Holi.

Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje, były  stoiska z najlepszymi potrawami z regionu świętokrzyskiego, wystawy rękodzieła, parada barw, podczas której odbyły się wyrzuty kolorów, ten punkt był najbardziej widowiskowy.

Można było skosztować zalewajki na szynach czy odwiedzić stoisko z instrumentami prywatnej szkoły muzyki, chętni mogli pograć na różnych instrumentach. Były też konkursy z nagrodami oraz fotobudka.

Zbyszek Biber

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.