Kultura w plenerze na osiedlu Bór

Gorące tematy Rozmaitości

 

Już po raz czwarty Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamienne zaprosiło mieszkańców na festyn rodzinny „Kultura w plenerze”, który odbył się w ubiegłą niedzielę, na osiedlu  Bór, przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Skarżysku. Patronat nad imprezą objął prezydent miasta Konrad Krönig

O godzinie 15.00 na placu przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Skarżysku-Kamiennej rozpoczęła się plenerowa impreza dla mieszkańców miasta pod nazwą „Kultura w plenerze”. Wspólna inicjatywa Urzędu Miasta i jednostek podległych MCK i MPWiK cieszyła się dużym zainteresowaniem, moc atrakcji, które przygotowali organizatorzy z pewnością zadowoliły każdego uczestnika imprezy.

Na najmłodszych czekały dmuchańce, z których można było korzystać do woli za darmo. Były też konkursy plastyczne z nagrodami przygotowane przez animatorów z MCK. Chętni mogli pojeździć na gokartach czy rowerkach trójkołowych.

Ponadto dzieci i młodzież mogli skorzystać z paintballa wodnego, z zabawy z chustą animacyjną. Dla Pań do  dyspozycji był samochód Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, gdzie można była zrobić cytologię.

Jak zwykle swoje stoisko miało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej. Doktor H2O przeprowadzał konkursy, gdzie tematem przewodnim była woda. Dla wszystkich uczestników festynu przygotowano  poczęstunek, było ognisko z kiełbaskami oraz zalewaja na szynach. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu w plenerze.

 

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.