Koziołek w strażnicy

Rozmaitości

Jak tam trafił? Trudno powiedzieć. Pewne jest jedno, szukał bezpiecznego azylu i znalazł u strażaków, którzy pomogli mu wrócić do lasu.

Nietypowe dość zadanie mieli do wykonania skarżyscy strażacy. W czwartek, 1 marca otrzymali zgłoszenie, że na terenie sąsiadującego ze strażnicą zakładu przy ul. 1 Maja, w okolicy portierni przebywa samiec sarny.

– Zwierzę było mocno zagubione i zdezorientowane w nietypowym dla niego środowisku. W jaki sposób znalazło się w aglomeracji miejskiej trudno powiedzieć. Nie było ono jednak ranne i nie wyglądało na chore – mówi Michał Ślusarczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kam.

Strażacy skierowali koziołka na plac wewnętrzny Komendy i pilnowali zwierzęcia do czasu przybycia przedstawiciela koła łowieckiego.

– Po konsultacji z powiatowym weterynarzem postanowiono, że koziołek zostanie wypuszczony do pobliskiego lasu. W tym celu powiadomiono jedno z kół łowieckich działających na terenie powiatu, jego przedstawiciel odebrał zagubione zwierzę i własnym transportem odwiózł do lasu.

 

 

e

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.