Zbierają z klasą baterie i sprzęt elektroniczny

ekoserwis

O tym jak ważna jest zbiórka elektrośmieci pisaliśmy na naszych ekologicznych stronach wiele razy. Bardzo dobrym przykładem takiego działania jest ogólnopolska akcja „Zbieraj z klasą”, która niedawno zawitała do Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich.

 

Jest to największa kampania recyklingowa w Polsce skierowana do dzieci i młodzieży, zorganizowana przez Europejską Platformę Recyklingu. – Nasza szkoła przystąpiła do akcji, żeby pokazać dzieciom jak ważne jest dbanie o środowisko, a jej koordynatorką została pani Maria Tkaczyk – informuje Jacek Szmit, dyrektor SP nr 2 w Końskich. Uczniowie zbierali zużyte baterie i będą zbierać sprzęt elektryczny. Szkolny finał konkursu odbędzie się 1 marca 2019 r., a podsumowanie działań przewidziane jest na 18 maja 2019 r. w Warszawie. Rekordziści otrzymają wówczas atrakcyjne nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziany jest trzydniowy pobyt dla 20 osób w IrisPark pod Paryżem z pobytem w Disneylandzie.

Tańce i konkursy

Akcji towarzyszyła wyjątkowa lekcja ekologii poprowadzona przez ambasadorów. Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko zachęcali do wspólnej zabawy, przeprowadzali konkursy z nagrodami i śpiewali piosenki z płyty „Zbieraj z klasą”. Nie zabrakło również maskotki akcji czyli Paluszka. Przypomnijmy, że Mariusz największe sukcesy odniósł z zespołem Volver i piosenką „Volveremos”, która przyniosła mu m.in. wygraną podczas festiwalu TopTrendy. Spotkanie zakończyło rozdawanie autografów i wspólne zdjęcia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.