Gnał z prędkością 190 km/h

flash Paragraf

Wczoraj przed godziną 10 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego skarżyskiej komendy pełniąc służbę w radiowozie wyposażonym w wideorejestrator na trasie S-7, zauważyli szybko poruszający się pojazd marki Hyundai.

– Mundurowi wykonali pomiar. Okazało się, że kierowca jedzie z prędkością 190 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h – informuje mł. asp. Damian Szwagierek, rzecznik prasowy KPP. – Rażąco przekroczona prędkość oraz niezbyt dobre warunki drogowe mogły doprowadzić do nieszczęścia. Policjanci natychmiast zatrzymali do kontroli pędzący pojazd. Za kierownicą auta siedział 33-letni mieszkaniec gminy Tarnów. Mężczyzna tłumaczył, że spieszy się do pracy. Za popełnione wykroczenie mundurowi nałożyli na niego mandat w kwocie 500 złotych oraz 10 punktów karnych – dodaje.

Okazało się, że nie było to pierwsze przewinienie tego kierowcy. W przeszłości był już karany za podobne wykroczenia.

– Z relacji mężczyzny wynikało, że na swoim koncie zgromadził już kilkanaście punktów karnych. Teraz do jego konta dopisanych zostanie kolejnych 10 punktów – podkreśla rzecznik.

Jak informuje policja prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

– Niestety nie wszyscy kierowcy zdają sobie z tego sprawę i często traktują drogę jak tor wyścigowy. Przestrzegamy przed tego rodzaju zachowaniem – apeluje policja.

Policja apeluje o rozwagę na drodze i przypomina, że nadmierna prędkość:
-wydłuża drogę hamowania,
-powoduje wzrost energii kinetycznej zderzenia,
-zwiększa odrzut pojazdów, co może przyczynić się do uwikłania w zdarzenie innych uczestników ruchu np. pieszych znajdujących się na chodniku,
-pogarsza warunki postrzegania otoczenia przez kierowców i ogranicza odbiór ważnych informacji.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.