Areszt za kradzież telefonu

flash Paragraf

Podbiegł do młodego chłopaka, wyrwał mu z ręki telefon, a następnie uciekł. Długo nie cieszył się łupem. Został zatrzymany przez policję.

Do incydentu doszło w niedzielę wieczorem na osiedlu Dolna Kamienna.

– Interwencję zgłosił 39-letni mężczyzna. Z przekazanych informacji wynikało, że około godziny 18.00 nieznany sprawca podbiegł do jego małoletniego syna i wyrwał mu z ręki telefon komórkowy. Wartość strat oszacowano na kwotę 500 złotych – informuje mł. asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP.

Policjanci szybko ustalili kto mógł dokonać kradzieży.

– Cień podejrzeń padł na 20-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej, który znany był mundurowym ze swej wcześniejszej przestępczej działalności. Funkcjonariusze rozpoczęli patrolowanie miasta za sprawcą. Kilkadziesiąt minut później zauważyli poszukiwanego mężczyznę. 20-latek został natychmiast zatrzymany i przewieziony do komendy. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie – dodaje oficer prasowy.

Młody mężczyzna nie miał przy sobie skradzionego telefonu, ale w trakcie wykonywanych czynności ustalono miejsce jego porzucenia.

– Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wstępnie przyznał się zarzucanego mu czynu. Teraz czeka go spotkanie z prokuratorem. Niewykluczone, że sprawca odpowie także za krótkotrwały zabór motoroweru do jakiego doszło 13 września tego roku na ulicy Franciszkańskiej. Konsekwencją czynu 20-latka może być kara nawet 5 lat więzienia – podkreśla D. Szwagierek.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.