Nie zważając na innych wsiadają „za kółko”

flash Paragraf

Najbardziej feralnym dniem ubiegłego tygodnia pod względem zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców okazał się czwartek. W ciągu niespełna godziny w odległych od siebie miejscach powiatu skarżyskiego doszło do dwóch kolizji, w których sprawcami byli kierujący „na podwójnym gazie”.

Zabrakło myślenia…

Około godz. 14.40 skarżyscy strażacy zostali wezwani do kolizji, do której doszło w Nowym Odrowążku (gmina Bliżyn). Na miejsce obok ratowników JRG udała się również załoga karetki pogotowia oraz policja. Tam okazało się, iż do przydrożnego rowu wpadł ford escort. Auto zatrzymało się na betonowym przepuście. Jego 42-letniego kierowcę strażacy musieli wydobyć z pojazdu rozcinając sprzętem hydraulicznym drzwi, które na skutek uderzenia nie chciały się otworzyć. Mężczyzna z drobnymi obrażeniami został zabrany do szpitala. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, iż 42-latek miał ok. 2,5 promila w organizmie.

Również w czwartek tuż po godz. 15.00 na ul. Legionów doszło do kolejnej kolizji. Na tył jadącego od strony Starachowic drogą krajową K42 volkswagena passata najechało jadące w tym samym kierunku osobowe renault. W zdarzeniu żaden z kierowców nie ucierpiał, natomiast badanie na zawartość alkoholu w organizmie u 40-letniego sprawcy kolizji wykazało 1 promil.

Obu kierowcom, którzy jadąc pod wpływem alkoholu spowodowali kolizje, zostało zatrzymane prawo jazdy. O wymiarze kary jaką poniosą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zadecyduje sąd. Obu mężczyznom grozi do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat.

Trzech „trafionych”

Kilka dni wcześniej skarżyscy policjanci przeprowadzili akcję „Alkohol-Narkotyki”. Funkcjonariusze przebadali na terenie powiatu skarżyskiego 416 kierowców. Trzech z nich było nietrzeźwych. Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, który kierował suzuki. Policjanci zatrzymali go na ul. Sikorskiego około godziny 23.00. Badanie alkomatem wykazało niemal 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Pijanemu kierowcy również grozić może do 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów od roku do lat 10.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.