Okradli siedem aut. Teraz staną przed sądem

Paragraf

W nocy z 1 na 2 września na terenie dwóch suchedniowskich osiedli doszło do siedmiu samochodowych włamań. Sprawcy prawdopodobnie za pomocą tzw. „pasówki” dostali się do pojazdów, a następnie ukradli z nich elementy wyposażenia, m.in.: radioodtwarzacze samochodowe, anteny CB oraz głośniki. Z każdego z aut złodzieje zabrali także akumulator. Włamywacze wzięli na celownik głównie pojazdy marek: volkswagen, seat oraz opel. Właściciele tych aut oszacowali straty na kwotę około 1,5 tysiąca złotych.

Sprawą włamań zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Suchedniowie. Ich drobiazgowa praca pozwoliła na ustalenie dwóch mężczyzn podejrzewanych o dopuszczenie się tych przestępstw.

– Sprawcy zostali zatrzymani w środę 15 września w miejscach swojego zamieszkania. To dwaj mieszkańcy gminy Wąchock w wieku 19 i 28 lat. Obaj byli notowani w przeszłości za podobne przestępstwa kryminalne – informuje Damian Szwagierek, rzecznik Komendy Powiatowej POlicji w Skarżysku-Kamiennej.

Podczas przeszukania pomieszczeń w mieszkaniach mężczyzn funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli nożyce, którymi mogli posługiwać się sprawcy oraz pęk kluczy, prawdopodobnie za pomocą których włamywano się do pojazdów. Policjanci odzyskali również część skradzionego mienia. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu. Obu mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.