Próbował włamać się do kiosku

Paragraf Skarżysko

Skarżyscy policjanci zatrzymal 22 – letniego mieszkańca Skarżyska – Kamiennej, podejrzewanego o próbę włamania do kiosku na jednej z ulic mniasta. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności,Do zdarzenia doszło w nocy 15 kwietnia na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku-Kamiennej. Dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym włamaniu do kiosku. Na miejsce zostali skierowaniu policjanci. Jak wstępnie, ustalono sprawca chciał dostać się do wnętrza obiektu po przez próbę wyłamania drzwi. To mu się jednak nie udało. Spłoszony uciekł. Długo jednak nie cieszył się wolnością.

Funkcjonariusze w trakcie patrolowania przyległego terenu zauważyli otwartą studzienkę kanalizacyjną. Kiedy tam zajrzeli ujawnili na jej dnie porzucony młotek. Prawdopodobnie za pomocą tego narzędzia sprawca próbował dostać się do środka kiosku. Chwilę po tym, na jednej z ulic policjanci zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się dziwnie zachowywać. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć co robi w tym miejscu. Ponadto mundurowi zauważyli charakterystyczne ślady otarć na jego kurtce mogące świadczyć, że sprawca wchodził do studzienki.

22-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu. Za próbę włamania może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.