Pożar pustostanu na Skałce

W niedzielę 26 marca, przed godziną 22 przy ulicy Źródlanej 1 (osiedle Skałka) w Skarżysku-Kamiennej doszło do pożaru pustostanu.

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar drewnianej przybudówki przylegającej do budynku wielorodzinnego. Płomienie obejmowały boczną ścianę budynku i wychodziły na dach. W skutek oddziaływania wysokiej temperatury urwał się przewód energetyczny zasilający budynek. Działania zastępów JRG polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podano dwa strumienie wody na dach budynku i na przybudówkę – powiedział mł. bryg. Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskich strażaków.

– Na miejsce zdarzenia wezwano Pogotowie Energetyczne oraz trzy zastępy OSP z Lipowego Pola i ze Skarżyska. Dokonano przeszukania całego budynku pod kątem przebywania osób, tutaj nie stwierdzono przebywania osób postronnych, na miejscu był również patrol policji. Przyłącze energetyczne zostało zdemontowane przez pracowników pogotowia energetycznego. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było podpalenie przez nieustalonego sprawcę. Straty oszacowano na około 5000 zł – dodaje Ślusarczyk.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Walczymy o szybką szprychę dla Skarżyska

Prezydent miasta, Konrad Krönig zainicjował akcję zbierania podpisów poparcia dla uwzględnienia Skarżyska-Kamiennej w projektowaniu tzw. "szybkich szprych", czyli szybkich linii kolejowych łączących...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze