Palił się pustostan na Pogorzałym

flash Gorące tematy Paragraf

22 maja 2018 r we wczesnych godzinach rannych przy ulicy Głównej w Skarżysku-Kamiennej doszło do pożaru opuszczonego budynku mieszkalnego.

W chwili dotarcia pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały drewniany budynek pokryty eternitem. Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do działań gaśniczych podając dwa prądy wody na palący się dom. Kierujący działaniami ratowniczymi zadecydował o podaniu dodatkowo  prądu wody w obronie na znajdujący się nieopodal palącego się budynku garaż, w którym zaparkowany był samochód osobowy marki Renault Kangoo. Po ugaszeniu pożaru ratownicy przystąpili do częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji budynku.

Akcja gaśnicza, w której brało 17 ratowników trwała ponad dwie godziny. Pożar gasiło cztery zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienne oraz OSP Skarżysko-Kamienna.

Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji, który prowadził czynności wyjaśniające powstania pożaru. Jego przypuszczalną przyczyną było podpalenie.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.