Kryminalna zagadka przy ul. Ponurego

flash Gorące tematy Paragraf

Komenda Powiatowa Policji, a także miejscowa Prokuratura Rejonowa wyjaśniają okoliczności tragedii, do jakiej doszło najprawdopodobniej w miniony weekend. W rowie melioracyjnym, przy ul. Ponurego w Skarżysku-Kam., w sobotę (3 lutego) odnaleziono ludzkie zwłoki. Kim była osoba, która nie żyje i dlaczego znalazła się w tym miejscu?

– Na miejscu zdarzenia, pracowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, którzy dokonali oględzin, zbierali ślady. Czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora – poinformował TYGODNIK Tomasz Rurarz, prokurator rejonowy w Skarżysku-Kam. W pierwszą sobotę lutego, na numer alarmowy zadzwonił mieszkaniec Skarżyska. – Z naszych ustaleń wynika, iż osoba zwróciła uwagę na rów melioracyjny, znajdujący się przy ul. Ponurego. Wezwano policję – dodaje prokurator. Szybko okazało się, że w rowie ujawniono ludzkie zwłoki.

– Zostały zabezpieczone do badań. Podjęto działania zmierzające do ustalenia był był denat – tłumaczył szef skarżyskich śledczych. Po kilku godzinach zwłoki zidentyfikowano. – Informacje jakie posiadamy na obecnym etapie postępowania, wskazują na to, że we wspomnianej części miasta ujawniono ciało 36-letniego mieszkańca Bliżyna – uzupełnił prokurator. W poniedziałek, 5 lutego przeprowadzona została sekcja zwłok. Mimo, iż jej końcowy protokół gotowy będzie dopiero za kilka dni, Prokuratura Rejonowa, która jest gospodarzem postępowania przyjęła wstępną wersję zdarzenia.

Dlaczego ciało mężczyzny znalazło się akurat w tym miejscu? Jak długo mogło leżeć i wreszcie, co przyczyniło się do śmierci młodego człowieka? – Wstępne ustalenia nie wskazują na to, by w zdarzeniu brały udział tzw. osoby trzecie. Wstępnie wykluczyliśmy, by do śmierci 36-latka miało przyczynić się działanie o charakterze przestępczym Jednocześnie zleciliśmy wykonanie kolejnych czynności w tej sprawie. Realizują je funkcjonariusze KPP Skarżysko – stwierdził prok. Rurarz.

Śledczy czkają również na wyniki pobranych próbek krwi. – Wówczas będziemy mogli określić czy osoba odnaleziona znajdowała się pod wpływem alkoholu – dodał nasz rozmówca. Prokuratura bada także inne wersje. – W tym momencie możemy powiedzieć, iż był to nieszczęśliwy wypadek – podkreślił prok. Rurarz. Co wynika z ustaleń mundurowych?

– 3 lutego, ok. godz. 7.45 dyżurny skarżyskiej jednostki został poinformowany o osobie, która znajdowała się w rowie melioracyjnym. Na miejsce skierowani zostali stróże prawa – mówił asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. – Powiadomiony został również zespół ratownictwa medycznego. Lekarz stwierdził zgon. Ciało, jak wynika z naszych ustaleń, było zwrócone twarzą w kierunku lustra wody. Na ciele osoby zmarłej, nie ujawniono śladów świadczących o dokonaniu przestępstwa – dodał asp. Szwagierek.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.