„Jedynka” na Wojewódzkiej Olimpiadzie Bezpieczeństwa

flash Gorące tematy Paragraf

16 listopada drużyna z  Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Emilii Peck wzięła udział w XII edycji wojewódzkiej Olimpiady Bezpieczeństwa, która jest finałem konkursu profilaktyczno-edukacyjnego „Bezpieczeństwa na 5”. 

Miasto Suchedniów i powiat skarżyski godnie reprezentowali w tym konkursie Oliwia Pawlik, Jakub Wołoszczak i Jakub Kania z klasy Va. Do konkursu przygotowywała się również Emilia Turczyńska, która była zawodnikiem rezerwowym.

Cała czwórka poświęciła dużo czasu na przypomnienie znanych i opanowanie nowych zagadnień i umiejętności, które  podlegały ocenie podczas olimpiady. podczas finału sprawdzana była wiedza z przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy i ratowania tonącego. Zawodnicy musieli także pokonać rowerem tor sprawnościowy i wykazać się tam znajomością znaków drogowych. Kolejne punkty można było zdobyć za opracowanie na temat: „Jaka jest nasza szkoła – zagrożenia w niej występujące oraz sposoby zapobiegania im”.

Razem z finalistami do Kielc pojechała cała klasa Va. Wyposażeni w pompony, klakiery oraz wykonane przez siebie banery i znaki drogowe zagrzewali do walki drużynę „Jedynki” Wzięli również udział w pokazie kibicowania, na który przygotowane mieli autorskie hasła i wiersze. W zmaganiach brało udział 13 najlepszych drużyn ze szkół z całego województwa świętokrzyskiego.

Opr. Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.