Jacek Bryzik nowym wójtem

flash Skarżysko Kośc.

Przez kolejne pięć lat wójtem gminy Skarżysko Kościelne będzie Jacek Bryzik. Na stanowisku zastąpi wieloletniego wójta Zdzisława Woźnika.

Skarżysko Kościelne będzie mieć nowego wójta. W drugiej turze wyborów o urząd włodarza gminy ubiegało się dwóch kandydatów Jacek Bryzik (43 lata), wykształcenie wyższe, który startował z władnego komitetu oraz  Marzena Piętak (52 lata), wykształcenie wyższe Ekonomiczne, która startowała z KWW Marzeny Piętak.

W niedzielnych wyborach mieszkańcy Skarżyska Kościelnego postawili na Jacka Bryzika – 1.599 głosów (56,68%). Jego kontrkandydatka uzyskała poparcie 1.222 mieszkańców (43.32%). Frekwencja wyniosła 55,47%.

Głosy mieszkańców gminy rozłożyły się następująco: Grzybowa Góra – Jacek Bryzik (265), Marzena Piętak (154). Lipowe Pole -Bryzik (183), Piętak (167). Skarżysko Kościelne  – Bryzik – (633), Piętak (615). Majków – Bryzik (292), Piętak (180). Kierz Niedźwiedzi – Bryzik (226), Piętak (106).

– Liczyłem na to, że mieszkańcy wybiorą mnie na urząd wójta Skarżysko Kościelne. Uważam, że byłem lepszym kandydatem od mojej konkurentki. Myślę, że mieszkańcy docenili moją pracę w samorządzie, w Radzie Gminy, gdzie w wielu interpelacjach domagałem się wielu rzeczy dla mieszkańców, niestety one nie doczekały się pozytywnego rozwiązania. Zdaję sobie sprawę, że przede mną jest wiele pracy. Dziękuję mieszkańcom, że zaufali mi i dali szansę na rozwój naszej gminy – powiedział Jacek Bryzik.

– Nie kandydowałem dla siebie, kandydowałem dla mieszkańców, wiedziałem, że muszę wystartować z tego względu, że wiem, że mieszkańcy potrzebują człowieka, który będzie za nimi. Wiele rzeczy jest do zrobienia, na pewno będę chciał rozmawiać z prezydentem Skarżyska-Kamiennej na temat przywrócenia komunikacji miejskiej, aby w mojej gminie kursowały autobusy. Jest też wiele dróg do zrobienia. W tym momencie jest jeszcze za wcześnie aby mówić o moich pierwszych decyzjach w nowej pracy – podkreśla nowy wójt gminy Skarżysko Kościelne.

 

Jacek Bryzik

1.599 głosów

56,68%

 

Marzena Piętak

1.222 głosów

43,32%

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.