Jacek Bryzik nowym wójtem

Przez kolejne pięć lat wójtem gminy Skarżysko Kościelne będzie Jacek Bryzik. Na stanowisku zastąpi wieloletniego wójta Zdzisława Woźnika.

Skarżysko Kościelne będzie mieć nowego wójta. W drugiej turze wyborów o urząd włodarza gminy ubiegało się dwóch kandydatów Jacek Bryzik (43 lata), wykształcenie wyższe, który startował z władnego komitetu oraz  Marzena Piętak (52 lata), wykształcenie wyższe Ekonomiczne, która startowała z KWW Marzeny Piętak.

W niedzielnych wyborach mieszkańcy Skarżyska Kościelnego postawili na Jacka Bryzika – 1.599 głosów (56,68%). Jego kontrkandydatka uzyskała poparcie 1.222 mieszkańców (43.32%). Frekwencja wyniosła 55,47%.

Głosy mieszkańców gminy rozłożyły się następująco: Grzybowa Góra – Jacek Bryzik (265), Marzena Piętak (154). Lipowe Pole -Bryzik (183), Piętak (167). Skarżysko Kościelne  – Bryzik – (633), Piętak (615). Majków – Bryzik (292), Piętak (180). Kierz Niedźwiedzi – Bryzik (226), Piętak (106).

– Liczyłem na to, że mieszkańcy wybiorą mnie na urząd wójta Skarżysko Kościelne. Uważam, że byłem lepszym kandydatem od mojej konkurentki. Myślę, że mieszkańcy docenili moją pracę w samorządzie, w Radzie Gminy, gdzie w wielu interpelacjach domagałem się wielu rzeczy dla mieszkańców, niestety one nie doczekały się pozytywnego rozwiązania. Zdaję sobie sprawę, że przede mną jest wiele pracy. Dziękuję mieszkańcom, że zaufali mi i dali szansę na rozwój naszej gminy – powiedział Jacek Bryzik.

– Nie kandydowałem dla siebie, kandydowałem dla mieszkańców, wiedziałem, że muszę wystartować z tego względu, że wiem, że mieszkańcy potrzebują człowieka, który będzie za nimi. Wiele rzeczy jest do zrobienia, na pewno będę chciał rozmawiać z prezydentem Skarżyska-Kamiennej na temat przywrócenia komunikacji miejskiej, aby w mojej gminie kursowały autobusy. Jest też wiele dróg do zrobienia. W tym momencie jest jeszcze za wcześnie aby mówić o moich pierwszych decyzjach w nowej pracy – podkreśla nowy wójt gminy Skarżysko Kościelne.

 

Jacek Bryzik

1.599 głosów

56,68%

 

Marzena Piętak

1.222 głosów

43,32%

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej oferuje mieszkańcom powiatu skarżyskiego profilaktyczne, bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze znieczuleniem oraz konsultacją gastroenterologiczną. Szpital jest bowiem partnerem...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze