Barwne zakończenie lata w Skarżysku Kościelnym

Skarżysko Kośc.

W niedzielę, 2 września, na placu przy Urzędzie Gminy Skarżysko Kościelne odbył festyn na pożegnanie lata pod hasłem „Barwy Lata”, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Nasz Świerczek” oraz wójt gminy Skarżysko Kościelne.

 

– Cieszę się, że takie imprezy mogą się odbyć, gmina Skarżysko Kościelne korzysta z pomocy w tym zakresie przez Stowarzyszenia, które pozyskują pieniądze i wspomagają Urząd Gminy i te imprezy organizują. Życzę miłej zabawy do białego rana – mówił wójt gminy Zdzisław Woźniak.

Przewodnicząca Stowarzyszenia „Nasz Świerczek” zapraszała wszystkich do uczestnictwa w festynach, które odbywają się w każdym sołectwie gminy.
– Życzę udanej zabawy miłych rozmów w gronie sąsiedzkim, rodzinnym, bo często na co dzień nie mamy czasu się spotkać, a to są takie chwile wytchnienia, kiedy uciekamy od medialnego szumy. Możemy ze sobą pobyć, porozmawiać i wspólnie się pobawić – podkreślała Marzena Piętak.

Imprezę rozpoczęła Karla, Karla, czyli Karolina Kurek, z tancerkami Aleksandrą i Julią. Karla, to mieszkanka Zagnańska, koło Kielc, która wykonuje muzykę disco. Kolejnym wykonawcą był zespół Romano ze Skarżyska Kościelnego, który wykonał piosenki napisane przez Romana Gładysia oraz inne. Później wystąpił zespół „Grzybowianki” z Grzybowej Góry.
Na zakończenie wystąpił zespół dico polo Mariusz Sobczyk Band. Imprezę zakończyła dyskoteka pod chmurką, którą poprowadził DJ Tomasz Gluza.
Ale to nie koniec atrakcji, dzieci mogły skorzystać za darmo z dmuchańców „Krainy Szczęścia”, fotobudki, malowania buziek, modelowania balonów. Mogły też wziąć udział w konkursie wiedzy o wodzie przeprowadzanym przez doktora H20 z MPWiK ze Skarżyska. Dostępne były również liczne stoiska gastronomiczne.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Nasz Świerczek” oraz Wójt Gminy Skarżysko Kościelne, wsparcia finansowego udzieliło LGD „Razem na Piaskowcu”, ze strony Urzędu Gminy na wszystkim czuwały Katarzyna Kotwica i Anna Kubała. 

 

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.