Młodzież zapobiega pożarom

Okolice

W środę 23 marca w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżysku – Książęcym odbyły się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Zwycięzcy eliminacji miejskich zakwalifikowali się do etapu powiatowego.

Eliminacje odbyły się w dwóch kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych. W sumie udział wzięło 21 uczniów z ośmiu szkół. Organizatorem turnieju byli: Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Skarżysku – Kamiennej przy współpracy z Zarządem OSP RP w Skarżysku-Kamiennej. Uczestnicy turnieju mieli do rozwiązania test pisemny z zakresu pożarnictwa, który oceniała komisja w składzie: Andrzej Markiewicz Prezes OSP – Przewodniczący, Tomasz Król inspektor WZK i SO Urzędu Miasta – Sekretarz oraz Robert Pajek– kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Daniel Magdziarz z SP 5, wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Karol Szapsza z Gimnazjum nr 2.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

Szkoły Podstawowe: I miejsce- Daniel Magdziarz- SP Nr 5- 19 pkt, I miejsce- Dominika Fąfara- SP nr 13 – 17 pkt, III miejsce- Igor Parteczka- SP nr 13- 16 pkt.
Gimnazja: I miejsce- Karol Szapsza- Gimnazjum nr 2- 16 pkt, II miejsce- Dominika Żułkowska- Gimnazjum nr 1- 11 pkt, III miejsce- Małgorzata Kałka- Gimnazjum nr 1- 7 pkt.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.