Zmienić Hymn Narodowy!

Gorące tematy Rozmaitości

W naszych gminach nie brakuje ludzi aktywnych, z głową pełną pomysłów. Jednym z nich jest Roman Gładyś ze Skarżyska Kościelnego, który zaproponował zmianę słów hymnu narodowego. Pomysł przedstawił osobom decyzyjnym w państwie.
Roman Gładyś, znany szerokiej publiczności m.in. ze swojego wstępu w telewizyjnym programie muzycznym „Must be the music” jest człowiek szalenie aktywnym i nietuzinkowym. O jego zamiłowaniu do muzyki i szachów pisaliśmy już na naszych łamach. O tym, że pan Roman patrzy nieco szerzej niż tylko na własne podwórko dowodzą jego ostatnie propozycje i pomysły. Obserwując wydarzenia, które rozgrywają się na ogólnopolskiej scenie politycznej, pan Roman zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości o zmianę słów hymnu narodowego. W liście adresowanym na ul. Nowogrodzką w Warszawie (do wiadomości redakcji Tygodnika) czytamy:
„Mazurek Dąbrowskiego, nasz „Hymn Narodowy” wymaga nadal likwidacji słowa Bonaparte – byłego zbrodniarza wojennego w drugiej zwrotce i tak proponuję, zrobić tą zmianę, raz na zawsze, jak poniżej:
„Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę
Będziem Polakami
Dał nam przykład Lech Kaczyński
Jak zwyciężać mamy…
Ref. Marsz marsz Dąbrowski… dalej bez zmian”
Taka prosta zmiana będzie zaakceptowana przez większość społeczeństwa polskiego, bo łączy tradycję z okresem 100-lecia Niepodległości Polski.
Mam nadzieję, że PiS, Rząd, Sejm i Prezydent Andrzej Duda, zgodnie zatwierdzą drobną, ale jakże ważną decyzję. Należy ją dodatkowo połączyć z moją drugą propozycją umieszczenia u podnóża Krzyża na Giewoncie w Zakopanem napisu PoLsKa z inicjałami LK na cześć Lecha Kaczyńskiego, który to Prof. i Prezydent zasłużył na to!”.
Czy pomysł lokalnego działacza i aktywnego mieszkańca gminy Skarżysko Kościelnego zyska uznanie i aprobatę decydentów? O ewentualnej odpowiedzi z Nowogrodzkiej będziemy informować.
ewan

1 Komentarz dla “Zmienić Hymn Narodowy!

  1. Niech Pan Roman zajmie się raczej hodowlą kur lub gęsi, a Polski Hymn niech zostawi w spokoju.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.