Uroczyście, wesoło i słodko kończył się drugi rok akademicki

Gorące tematy Rozmaitości

W Domu Kultury uroczyście zakończyło drugi rok akademicki Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieki „Aktywni” w Końskich. Przez minione 10 miesięcy studenci uczestniczyli w różnych programach naukowych, sportowych, rozrywkowych.

Uniwersytet Trzeciego Wieku „Aktywni”, który powstał w Końskich z inspiracji  Grażyny Chwałek, Teresy Dunajskiej i Jolanty Rydzewskiejtrafił na podatny grunt. W Domu Kultury podsuwano drugi rok działania. Kierownictwo zarządu Stowarzyszenia UTW „Aktywni” w Końskich przypominało, że studenci spotykali się  systematycznie. Odbywały się wykłady i spotkania z ciekawymi ludźmi, który prezentowali  unikatowe tematy.

 Aktywnie

Jolanta Rydzewska mówiła, że studenci aktywnie uczestniczyli w życiu UTW. -Jesteśmy wszędzie, gdzie dzieje się coś ciekawego. Angażujemy się w uroczystości organizowane w Końskich tak przez władze miasta jak i inne instytucje. Jak choćby Bibliotekę Publiczną, MGDK. Wspieramy inicjatywy klubu filmowego w DK, popieramy Akademię Zdrowia przy ZSP nr 1. Wiele informacji uzyskanych podczas wykładów dotyczyło zdrowia, niepełnosprawności, uzależnień, ratownictwa medycznego, historii Końskich, perspektyw rozwoju miasta, prawa i bezpieczeństwa publicznego. – Codziennie  poprawialiśmy kondycję fizyczną. Uczyliśmy się, a często jedynie doskonaliliśmy umiejętności posługiwania się komputerem, aparatem fotograficznym – mówiła pani Jolanta. Działa chór, który swoim śpiewem okraszał różnego rodzaju uroczystości.

 

Gościnnie

Na uroczyste zakończenie roku akademickiego Stowarzyszenia UTW „Aktywni” Końskie pojawiło się  prawie 200 studentów, który tę formę edukacji rozpoczynali w październiku. Przybyli również burmitrzowie Krzysztof ObratańskiMarcin Zieliński i Krzysztof JasińskiAndrzej Marek Lenart, wicestarosta, Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty starostwa, Piotr Salata, dyrektor MGDK,  wykładowcy: Izabela Sitarz, Magdalena Łyczek, Magdalena Wilk, Anna Wiaderna, Aleksander Kopański, Izabela Wojcierowska, Roman Cieślak, Renata Łyczek i wielu, których witała Grażyna Chwałek. Wszyscy otrzymali od UTW „Aktywni”, dowody wdzięczności – dyplomy i kwiaty. Piotr Salata mówił, że wreszcie rozszyfrował skrót UTW. To znaczy Uroda, Takt, Wszechstronność za co otrzymał burzę oklasków.

 

Rozrywkowo

Na scenie MGDK wystąpił piętnastoosobowy  Chór „Aktywni”, kierowany przez dyrygenta Izabelę Wojcierowską. Następnie Ewa Staromłyńska  odczytała swój wiersz. Potem miejsce zajęła Teresa Krawczyńska i znakomicie zaśpiewała piosenki: „Tańcz ze mną moje życie”, „Nie wrócą te lata” i „Bez ciebie jesień”. Zespół Ale Babki pokazał krótką formę sceniczną –”Ławeczka”, gdzie skumulowane zostały wady i zalety ludzi. Panie wysłały do zgromadzonych rozszyfrowane przesłanie co to jest RODO. Na sali obecna była konecka poetka, studentka UTW, Janina Malicka, która podczas minionego roku akademickiego wydała już trzeci tomik wierszy. Jako ostatni na scenie pojawił się Marek Werens, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i zaśpiewał trzy swoje piosenki. Został nagrodzony brawami. Rok akademicki zakończył słodki poczęstunek.

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.